Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Trail run bude znovu lákat na pohyb v krásné přírodě Šumavy

 PRACHATICE - 28. října 2016 - 14:03 - Zhruba za týden se bude konat čtvrtý ročník terénního běhu v Prachaticích, tentokrát pod názvem Pivovarský Trail run. V sobotu 5. listopadu budou na programu různé délky tratí pro děti i dospělé. A to vše v překrásných kulisách podzimní Šumavy.

 Z redakční pošty: Michal Piloušek ml., Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Pořadatelé populárních závodů Xterra v letech 2002 – 2015, okolo rodiny Pilouškovi, se rozhodli v loňském roce s pořádáním triatlonů skončit. V posledních letech se ale stalo dobrou tradicí, že byla sezóna ukončena tak zvaným Xterra Trail runem. Ten byl i pro letošek připraven pod novým názvem.

   V sobotu 5. listopadu se budou v okolí Domova mládeže SpgŠ (internát v ulici Zlatá stezka) prohánět mladí i starší závodníci. Jak název napovídá, bude se běhat v terénu, po pěšinkách, cestách, přes brody i po loukách. Zúčastnit se může naprosto kdokoli, protože pořadatelé připravili různé délky tratí i symbolické startovné.

   Nejkratší běh bude patřit předškolním dětem (200m), starší děti budou rozděleny do věkových kategoriích po dvou ročnících a budou zápolit na tratích od 500m do 2000m. Dorostenci budou muset zvládnout 5km.

   Stejnou trasu si budou moci zvolit i dospělí. „Pětikilometrový okruh je sice poměrně krátký, ale opravdu kopcovitý a zábavný. Začátek vede po krkolomných pěšinkách v okolí internátu, v nejvyšším bodě trati čeká na závodníky průběh překrásným smrkovým tunelem a po cestě do cíle se budou moci pokochat výhledy na Prachatice,“ říká stavitel tratí Michal Piloušek mladší.

   Delší trasa bude měřit 10km a zavede závodníky třeba na hřebenovku Dubového vrchu nebo na Crvčkovský statek. „Trasy stavíme sice náročné, ale zvládne je naprosto každý víkendový sportovec. Jsou bezpečné a na zásadních místech budeme mít pořadatele. Chceme, aby byl tento běh takovou zážitkovou prohlídkou krásných prachatických lesů a kdyby snad někomu došly síly, aby si užil alespoň hezkou procházku,“ dodává Piloušek. V půlce okruhů bude připravena občerstvovací stanice a v cíli bude také k dispozici čaj, iontový nápoj a sladké pečivo.

   Zázemí závodu, šatny, sprchy a registrace budou v budově Domova mládeže, na louce před ním vyroste stánek s občerstvením, cílová brána i posezení pro rodiny a fanoušky. Registrace začíná v 8:00, starty závodů následují postupně dle časového rozpisu, který stejně jako mapky tratí, informace o přihláškách a startovném, najdete na webu www.xterra.cz.

   Neváhejte a přijďte si s celou rodinou užít sobotu se sportem. Kdo vyhraje, může se těšit na diplomy i věcné ceny, a ten, kdo zrovna na stupně vítězů nevystoupí, si může „něco“ dokázat nebo si jen udělat žízeň...

   Sportu zdar!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist