Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Děti vyvěsily nové ptačí budky v okolí Prachatic

 PRACHATICE - 25. října 2016 - 8:08 - Od středy 19. října se v lesích na Lázních sv. Markéty nachází sedmnáct zbrusu nových ptačích budek. Ty na začátku tohoto školního roku vyrobili chlapci se svými pedagožkami ze Základní školy na Zlaté stezce 387 v Prachaticích a následně je spolu se členy Sdružení Dřípatka vyvěsili na vybrané stromy, a to navzdory chladnému a deštivému počasí, které celou říjnovou středu ovládlo.

 Z redakční pošty: Sdružení Dřípatka a ZŠ Zlatá stezka 387, Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Cílem této aktivity je podpořit hnízdění některých ptačích druhů, především sýkor, v městských lesích a přirozenou cestou napomoci hubení hmyzích škůdců a ozdravování lesa. Tři budky byly vyvěšeny také na stromech v dosahu základní školy.

   Sdružení Dřípatka každoročně, a to již po dobu dvaceti let, eviduje ve spolupráci s Městskými lesy Prachatice druhy ptactva, které v budkách hnízdí a získané výsledky pravidelně vyhodnocuje. Součástí středečního pobytu v přírodě bylo nejen vyvěšení nových budek, ale i ukázky, jak probíhá podzimní kontrola těch stávajících a jakým způsobem lze odlišit, které druhy v nich hnízdily.

   Nejen tato akce, ale i celá spolupráce se díky ochotě a odhodlání dětí a učitelů ze Základní školy na Zlaté stezce 387 velice vydařila. Obnova ptačích budek s pomocí dětí ze základních škol je součástí projektu Společně za zelené lesy, který byl podpořen z dotačního programu Jihočeského kraje. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist