Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Zahájení Univerzity třetího věku bylo slavnostní

 PRACHATICE - 16. října 2016 - 10:21 - V kostele sv. Jakuba se 6. října uskutečnila slavnostní imatrikulace studentů Univerzity třetího věku. Ta má letos nový studijní obor Šumava bez hranic a Der Bayerische Wald ohne Grenze. Zapsalo se do něj 25 studentů a studentek.

 Z redakční pošty: Městská knihovna Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Přítomné české a německé hosty přivítala a celou slavnostní imatrikulací provázela ředitelka Městské knihovny Prachatice Hana Mrázová. Starosta Prachatic Martin Malý a zástupkyně akademické obce Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. PhDr. Ludmila Muchová, Ph.D., ocenili zájem studentů o další vzdělávání a popřáli jim mnoho úspěchů ve studiu.

   Sváteční atmosféru slavnostního ceremoniálu provázel hrou na varhany Karel Ochozka z Českých Budějovic. Budoucí studentka Libuše Kropáčková přednesla imatrikulační slib, který svým podpisem a podáním ruky Ludmile Muchové a slovem "slibuji" stvrdili všichni studenti a studentky. Od Mgr. Heleny Machulové, garantky celoživotního vzdělávání Teologické fakulty, převzali indexy a od starosty města pamětní listy.

   V akademickém roce 2016/2017 se do 1. ročníku U3V oboru Šumava bez hranic a Bavorský les bez hranic zapsalo dvacet pět studentů a studentek. S obsahem studijního oboru seznámila odborná garantka prachatického střediska v knihovně Jana Mazáčková z Masarykovy univerzity v Brně.

   V průběhu studia tohoto oboru budou semináře, přednášky a exkurze zaměřeny na následující témata, která se týkají hraničních hor Šumavy a Bavorského lesa - přírodní bohatství, archeologie a historie, významné osobnosti, světla a stíny 20. století, hospodářství, řemesla a dědictví.

   Sváteční atmosféru umocnilo na závěr vystoupení hudebního souboru CINK ze SPgŠ pod vedením Jiřího Vopálky.

   Slavnostní imatrikulace Univerzity třetího věku a zahájení akademického roku 2016/2017 se zúčastnilo mnoho významných hostů, mezi nimi zástupci Rady města Prachatice, Městského úřadu Prachatice, zahraničního partnera, Rady seniorů, Prachatického vikariátu. Nechyběli ani rodinní příslušníci studentů a přátelé knihovnického celoživotního vzdělávání.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist