Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ve Lhenicích spojili terénní půlmaratón a zábavu pro všechny

 LHENICE - 4. října 2016 - 8:22 - Letošní aktivity Místní akční skupiny Rozkvět ze Lhenic na Prachaticku vyvrcholily v závěru září uspořádáním historicky prvního ročníku místního terénního půlmaratónu. Inspirovala ji možnost zapojit se do programu Jižní Čechy olympijské. Běžecký závod v okolí Lhenice byl sice hlavním bodem celodenního programu, možnost bavit se ale dostali i ti, kteří přímo nezávodili.

 Z pošty: Jaromír Polášek, Jihočeská centrála cestovního ruchu

www.dre-kon.cz  

   "Našli jsme vhodný termín až v samém závěru září a nahlásili jej na server behej.com. Soustředili jsme se však nejen na závody, ale také na zajištění celodenního doprovodného programu, abychom zapojili do této akce co nejvíce lidí," uvedla pracovnice lhenické MAS Rozkvět Milada Vopálková a poznamenala, že celá akce se uskutečnila díky podpoře z programu Jižní Čechy olympijské a s pomocí mikroregionu Chelčicko – Lhenicko.

   I přes podzimní termín přálo pořadatelům počasí. Bylo teplo a slunečno. Ve Lhenicích tak bylo živo více než jindy. Dopoledne si mohly děti zasoutěžit na lhenickém hřišti a pak měli všichni zájemci o pohyb možnost přihlásit se kromě půlmaratónu a závodu na poloviční trati i na rámcový rodinný běh, který měl trasu dlouhou jen něco přes tři kilometry. Běh se uskutečnil i jako charitativní, což byl také jeden z jeho cílů. Každý, kdo se zúčastnil, podpořil záměr pomoci. "Na to lidé reagovali pozitivně a hlásili se i ti, kteří si trať jen prošli," dodala Vopálková.

   Výtěžek z akce získal z poloviny chelčický Domov svatého Linharta a druhá polovina prostředků putovala na zakoupení nového herního prvku pro děti, který bude umístěn v areálu lhenického fotbalového stadionu. "Když se hraje zápas, nemají se děti jak zabavit. Proto jsme naplánovali koupi nějakého zařízení, kde by si mohly hrát," konstatovala Vopálková.

   Vše přitom nasvědčuje tomu, že běžecký závod se ve Lhenicích stane do budoucna novou tradicí. "Určitě bude mít opakování. Vždyť na rodinný běh slyšelo hned napoprvé několik desítek lidí. Dospělí zaplatili startovné s vědomím, že podporují charitu. Děly měly startovné dobrovolné. Výtěžek byl přes osm tisíc korun. Ten den se povedl, i když běžců tolik nebylo. Závod si účastníci pro pestrost terénu i další zajímavosti v pěkné přírodě pochvalovali," zdůraznila Milada Vopálková.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist