Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Myslivci ze spolku Vyšoháj Bušanovice vyrazili na Šumavu

 BUŠANOVICE - 1. října 2016 - 9:06 - Poslední zářijová neděle připravila pro myslivce ze spolku Vyšoháj Bušanovice a jejich rodinné příslušníky nádherné počasí pro dlouho plánovaný výlet na Šumavu.

 Z redakční pošty: Marie Peřinková

www.dre-kon.cz  

   První zastávkou byla Pstruží líheň v Borových Ladách, kde o chovu a rozmnožování pstruha potočního, lipana podhorního i mníka jednovousého poutavě vyprávěl Zbyněk Janči. Klapání vodního mlýnku doprovázelo výletníky na procházce kolem chovných rybníčků, a přestože bylo ráno poměrně chladné, ryby se na krmivo nechaly zlákat a i voda se „vařila“.

   Druhou zastávkou byly soví voliéry. V krásném prostředí skal a keřů bylo trochu obtížnější najít všechny soví obyvatele. Přece jen jsou to noční ptáci a za denního světla se ukrývají.

   Přejezd na Srní, zpestřil předseda mysliveckého spolku Miroslav Beránek vyprávěním o Klostrmanovi, o továrně ve Františkově a hradlovém mostu, u kterého jsme se také krátce zastavili. Naším cílem však bylo návštěvnické centrum v Srní a visutá lávka, ze které jsme pozorovali vlky. Štěstí nám přálo a vlci byli opravdu na dohled.

   Řeku Vydru zná snad každý, ale navštívili jste tam také elektrárnu? Nám se to podařilo! Krátký film o elektrárnách na Šumavě, výrobě energie, přečerpávacích nádržích a systému vodních kanálů doplnil náš průvodce názornou ukázkou na modelu. 

   Ke každému správnému výletu patří i dobré jídlo. Na pozdní oběd a dobré pivo jsme si dojeli do pivovaru na Modravu. Myslivci ze spolku Vyšoháj Bušanovice pořádají během roku spoustu akcí nejen pro sebe, ale i pro obyvatele obce. Tento výlet zorganizoval výbor jako odměnu a poděkování za jejich celoroční práci. Opravdu se vydařil a líbil se natolik, že na zpáteční cestě již padaly tipy na cíle příštího společného výletu. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist