Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Mladé krajkářky paličkovaly gotiku a poctu Karlu IV.

 PRACHATICE - 1. října 2016 - 8:22 - Ve středu 21. září vyhlásila mezinárodní porota výsledky 2. ročníku soutěže krajkářek do 16 let, pořádané Muzeem krajky Prachatice. Pro rok 2016 bylo vyhlášeno soutěžní téma Paličkovaná gotika – pocta Karlu IV. Práce byly po celou turistickou sezónu vystaveny ve výstavní síni muzea a tato výstava se setkala s velkým zájmem a obdivem návštěvníků.

 Z redakční pošty: Milan Mizera, Muzeum krajky Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Ze třiceti prací, které splnily zadání soutěže, získaly ocenění následující práce:

3. cena Eliška Čulíková, 10 let, Město Karlovy Vary
2. cena Markéta Fabiánková, 11 let, Šperky brněnské gotiky

Porota se dohodla na udělení dvou prvních cen, a to následovně:

1. cena Klára Pávová, 13 let, Karel IV.
1. cena Kateřina Kodlová, 14 let, Anna Svídnická

   Porota dále vyjádřila zvláštní uznání nejmladší účastnici, teprve sedmileté Adélce Raunerové, za její práci Karlovo jezero. Cenu návštěvníků muzea získala dvanáctiletá Eliška Voračková za krajku nazvanou Bílá paní.

   Poděkování a uznání však zcela jistě patří všem, kdo krajku pro tuto soutěž/výstavu připravili. Všichni účastníci obdrželi od Muzea krajky pamětní diplom. U příležitosti vyhlášení vítězů letošního ročníku soutěže bylo zveřejněno i téma soutěže pro rok 2017: Odraz národní lidové tvorby v moderní paličkované krajce. Podmínky soutěže budou uvedeny na webových stránkách Muzea krajky: www.krajkaprachatice.cz   Slavnostní vyhlášení výsledků a zakončení sezóny proběhlo za přítomnosti mnohých hostů, za Městský úřad Prachatice se zúčastnila paní Jiřina Dolejšková, ved. odboru kultury, byli přítomni též zástupci kulturních institucí, působících v Prachaticích. Už nyní se těšíme také na vaši návštěvu v roce 2017.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist