Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Do Paraplíčka přišla na návštěvu Šípková víla

 PRACHATICE - 25. září 2016 - 9:45 - Ve čtvrtek dopoledne se děti z mateřské školy v prachatické České ulici moc těšily na neobvyklou návštěvu. Měla za nimi přijít Šípková víla.

 Z redakční pošty: Mirka Studená, MŠ Česká – Paraplíčko

www.dre-kon.cz  

   Všechny třídy již stály na zahradním chodníčku, ale víla nikde. Bylo potřeba ji nějak přivolat. Co kdybychom zkusili jeden po druhém zdolat naši lanovou dráhu? Když víla uvidí, jaké šikovné a statečné děti v Paraplíčku jsou, třeba se objeví.

   Sotva poslední dětská nožka překonala všechny překážky, mihl se za rohem cípek šípkových šatů a víla byla tady. A nepřišla za dětmi s prázdnou, přinesla plný košík všelijakých rozkvetlých, usušených a hlavně voňavých bylinek. Šípková víla dětem prozradila, jak se která bylinka jmenuje, k čemu se používá a ke každé si přivoněly. A protože všichni dávali dobrý pozor, dokázali každou rostlinku najít a pojmenovat i na naší bylinkové zahradě.

   Víle děti udělaly velkou radost, ale přeci byla trochu smutná. Pomíchaly se jí totiž šípky s trnkami. Ze šípků si chtěla vyrobit vílí korunku a potřebovala, aby jí někdo pomohl s přebíráním. To pro naše školáčky nebyl žádný problém. Do jedné misky šípky, do druhé trnky a bylo hotovo!

   Odměnou za splnění všech úkolů a také za pomoc byla závěrečná diskotéka se Šípkovou vílou a voňavá kytička uvázaná z levandule. Celé dopoledne se moc vydařilo a všichni se budeme těšit na další překvapení, která na nás na naší zahradě čekají.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist