Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Jihočeští senioři šlapou do RIA. Zvládli to i senioři z Prachatic

 PRACHATICE - 22. září 2016 - 8:44 - Prachatičtí senioři byli od dubna 2016 do konce srpna 2016 zapojení do kampaně "Jihočeští senioři šlapu do RIA". Sportovní akci pro seniory vyhlásila Krajská rada seniorů Jihočeského kraje.

 Z redakční pošty:

www.dre-kon.cz  

Výsledková listina šla na kraj s těmito čísly:

- prachatičtí senioři ušli (chůzí, chůzí s hůlkami, trenažerech) a ujeli (na kolech, koloběžkách, rotopedech) celkem 22 987 kilometrů

- celkem bylo zapojeno 348 seniorů (z toho 106 mužů a 232 žen)

- zapsáno do kampaně bylo 11 prachatických organizací a institucí

- nejzajímavější: – nejčetnější hromadné akce pořádal Klub turistů Prachatice a paní Jaroslava Ženíšková patřila k nejpečlivěji vedeným číslům – turisté nachodili za toto období 6 803 km a ujeli na kolech 1014 km), nejstaršími účastníky 89 letými se stali manželé Štěpánkovi, Stanislav Švancar za Klub vojenských důchodců najezdil 986 km na kole, Jaroslava Rožboudová, vyjezdila za Klub SenSen 376 km, Jaroslav Hrubeš, za SeniorPoit patřil k nejstarším cyklistům, který zdolal 166 km, a Libuše Cardová, ze ZO SPCCH, pak ušla ve svých 80 letech 1090 km, Zdena a Karel Hrůzovi využili všech možností – šli, šli s hůlkami, jeli na kole, trenažeru, rotopedu i koloběžkách a klidně by dali i jízdu na lodích, a to vše za MO Svazu důchodců Prachatice, Anna Bouchalová, která cvičí a pohybuje se celoročně dala do kampaně mnoho kilometrů jak na kole, tak chůzí za Seniorskou občanskou společnost, paní Žofie Tučková a Blažena Adamcová, které chodí jak se svými holemi, tak se zapůjčenými hůlkami, ale také zkoušely na rotopedu reprezentovaly barvy Domova seniorů Mistra Křišťana, hromadné vycházky uspořádali i baráčníci a Svaz tělesně postižených, individuální kilometry nahlašovali i z Klubu Pod Hradbami a tam např. Jiří a Marie Ludačkovi ušli 390 km.

   Slavnostní vyhodnocení za účasti zástupců Krajské rady seniorů se uskutečnilo na prachatické radnici 20. září. Všichni obdrželi účastenské listy, dárky od Zdravého města Prachatice. Někteří byli oceněni i zvláštní cenou.

   Slavnostního sezení se zúčastnil místostarosta města Jan Klineš a po celou dobu byl s námi pan Jan Kolář, člen a garant za Jihočeský kraj Krajské rady seniorů Jihočeského kraje. Pan Kolář se také připojil ke gratulacím a předal Pamětní listy Krajské rady seniorů Jihočeského kraje všem organizacím za účast. Informoval také o celokrajském vyhodnocení, které proběhne 1. října na Výstavišti v Českých Budějovicích v rámci oslav Mezinárodního dne seniorů a kam jsou také zváni všichni účastníci. Navíc senioři ke svému svátku získávají slevy na vstupném, při využití již známého produktu Senior pasy.

   Všem vyjmenovaným, i všem účastníkům gratulujeme a těšíme se při dalších seniorských aktivitách, např. 5. října při tanci od 16:00 hodin na Seniorském bále v Národním domě na shledanou.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist