Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Pondělní dopoledne s první pomocí si užili nejen zranění

 VIMPERK - 14. září 2016 - 8:23 - Druhá zářijová sobota je od roku 2000 Světovým dnem první pomoci. Má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Naučit se základní dovednosti první pomoci není přitom vůbec složité, bez ohledu na věk, vzdělání či povolání každého z nás.

 Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová a Ladislav Beran

www.dre-kon.cz  

   U příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal Český červený kříž Prachatice za podpory Města Vimperk v parku u Volyňky akci, která příchozích návštěvníků předvedla mnoho zajímavostí nejen z první pomoci.

   Dobrovolníci ČČK, mezi nimi i žáci ZŠ TGM Vimperk, ZŠ Stachy a ZŠ Šumavské Hoštice seznámili příchozí s postupy první pomoci u masivního krvácení, otevřené zlomeniny nebo cizího tělesa v ráně, záchranáři ZZS se věnovali seznámení návštěvníků s profesionálními postupy při ošetření různých poranění. 

   Pracovník Horské služby přiblížil např. transport raněných v podmínkách těžko dostupného terénu, zásadám evakuace nebo individuální ochrany při mimořádných událostech se věnovali kolegové z pracoviště prevence, ochrany obyvatel a krizového řízení územního odboru HZS Prachatice.

   Nezapomněli jsme ani na význam dárcovství krve a jeho důležitost.
Členové Jihočeské záchranné kynologické brigády se akce zúčastnili i se svými psími pomocníky a převedli nejen vyhledávání osob.

   Jako doplnění zde byla k prohlédnutí vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Horské služby, Městské policie Vimperk a Policie ČR. Současně byla i možnost prohlídky služebny Městské policie Vimperk.

   Premiérově byla také možnost seznámit se se základy sebeobrany – díky Policii ČR a dobrovolníkům jsme si předvedli to nejzákladnější z možností, jak se ubránit útočníkovi při fyzickém napadení. I menší děti si vyzkoušely, jak se nejšikovněji vytrhnout ze sevření, starší chlapce pak zajímaly i náročnější hmaty.

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací. Těšíme se na další ročníky.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist