Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Hasiči a aeroklub nabídli tradiční Loučení s létem

 STRUNKOVICE nad BLANICÍ - 30. srpna 2016 - 7:32 - Strunkovičtí dobrovolní hasiči a prachatický aeroklub připravili v neděli 28. srpna na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí, jako každoročně, akci nazvanou Loučení s létem.

 Z redakční pošty: Stanislav Novotný a Jan Bartoš 

www.dre-kon.cz  

   Ve čtyřhodinovém programu pro děti i dospělé se představili pyrotechnici a psovodi Policie ČR, Hasičský záchranný sbor Prachatice, Jihočeská záchranná brigáda kynologů, dopravní policie a JSDH Strunkovice. Jednotka hasičů z nedalekých Netolic se na místě pochlubila svou starou parní stříkačkou a během tohoto horkého odpoledně stříkala na účastníky studenou vodu.

   Program byl velice podobný i předchozím ročníkům. Každý si například mohl vyzkoušet a prohlédnout kompletní výstroj HZS i SDH, zastříkat s hasičskou stříkačkou, vidět policejní psy v akci, zastřílet z pistole a následně detektorem hledat pláště, prohlédnout si letadla a nejen to.

   Kolem třetí hodiny odpoledne se nad letiště vznesla dvě letadla a postupně dětem vyhazovala různé sladkosti. Na závěr byla vypuštěna pěna, ve které se děti doslova vyřádily. Této akce se zúčastnilo téměř 1000 lidí – 700 dospělých a 300 dětí. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist