Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Kaple Čtrnácti svatých pomocníků je jako nová

 VIMPERK - 26. srpna 2016 - 8:06 - Nový kabát dostává o prázdninách kaple Čtrnácti svatých pomocníků na starém vimperském hřbitově. Kromě opravy stávajících vnitřních i vnějších sanačních omítek se kaplička dočkala i nového nátěru fasády.

 Text: Irena Malotová, Město Vimperk

 Foto: Stanislav Hubáček

www.dre-kon.cz  

   Práce, které se chýlí ke konci, si vyžádají zhruba 290 tisíc korun. Celkem 150 tisíc pokryje dotace z Jihočeského kraje, kterou se městu podařilo na obnovu památky získat. Práce provádí firma Antico z Českých Budějovic. - Objekt kaple byl postaven v letech 1708 – 1714 rodinou šumavského skláře Michala Müllera, které měl původně sloužit jako rodinná hrobka.

   Opravy by se měl brzy dočkat i vedle stojící kostel sv. Bartoloměje. "Zatímco v případě kaple Čtrnácti svatých pomocníků se jedná víceméně o práce udržovací, v kostele sv. Bartoloměje budou aplikovány chemické clony a v soklových partiích interiéru též zcela nově i sanační omítky," říká Alena Szabová z odboru investic a údržby MěÚ Vimperk.

   Práce na kostele se týkají pouze interiéru, jejich hlavním smyslem bude ochránit vzácné nástěnné gotické malby před destruktivním vlivem vzlínající vlhkosti. Nejvýhodnější cenu 385 tisíc korun včetně DPH za opravu kostela nabídla firma Sabbia. Městu se podařilo získat dotaci z Ministerstva kultury ČR ve výši 159 tisíc korun.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist