Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Milé setkání - výstava v Domově Matky Vojtěchy

 PRACHATICE - 30. července 2016 - 17:13 - Díky městu Prachatice, Dobrovolnickému centru, Domovu sv. Anežky a Domovu Matky Vojtěchy se uskutečnilo milé setkání obyvatel DMV a jejich přátel, dobrovolníků při vernisáži putovní výstavy po Prachaticích – výstavy obrazů klientů Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou.

 Z redakční pošty: Hana Rabenhauptová a Jiří Gabriel Kučera

www.dre-kon.cz  

   Výstava byla k vidění již v Zimní zahradě Městského úřadu Prachatice, ale protože obyvatelé jak Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích, tak Domova Matky Vojtěchy mají někteří sníženou schopnost pohybu a orientace, tak se organizátoři rozhodli, že výstavu nabídnou dál a výstava se stala putovní. Hospic zapůjčil stojany a tak v Domově Mistra Křišťana ve společenském sálu jídelny a nyní v Domově Matky Vojtěchy v kapli potěšila nejen obyvatele, ale i návštěvníky, rodinné příslušníky, přátele.

  Výstavy se zúčastnil ředitel Hospice sv. J. N. Neumanna Robert Huneš, vedoucí Domova Matky Vojtěchy Ludvík Zíma, vedoucí Dobrovolnického centra v Prachaticích Jiří Gabriel Kučera, ale i další, včetně vystupujících ve volném programu - Stanislava Tomešová, Marie Šímová, Jarmila Šímová, které hrou na kytaru a zpěvem obohatily celé dopoledne. Do programu byla zařazena i hra připravená pro všechny přítomné – skládání puzzlů z obrázků, které na výstavě jsou vystaveny. Vylosovány byly tři práce, které byly oceněny výrobky klientů z Domova sv. Anežky.
Výstava byla nainstalována a vernisáž připravena za velké pomoci dobrovolníků, zaměstnanců domova a sociální pracovnice Markéty Novákové.

   Slyšela jsem, že mnohdy na návštěvách si nemáte co s Vašimi blízkými říci a právě nějaký prožitek, zážitek může být podnětem. Navštivte výstavu v DMV do konce měsíce července a uvidíte krásu z venku (míněno i za okny kaple), ale i zevnitř (vlastní tvorba klientů).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist