Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Tenisová škola uspořádala dětský tenisový turnaj

 LAŽIŠTĚ - 11. června 2016 - 9:40 - V sobotu 4. června uspořádala Tenisová škola Prachatice v rámci sportovního dne v obci Lažiště pro své členy dětský tenisový turnaj. Počasí nám přálo a hned v 9 hodin nedočkavě podupávalo 22 mladých tenistů a tenistek před krásným lažišťským sportovním areálem.

 Z redakční pošty: Vladimír Hettner, Pavel Kutlák

www.dre-kon.cz  

   S dětmi přijeli i jejich rodiče, kteří s námi ve většině případů strávili celý pohodový den a s dětmi prožívali úspěchy i prohry. Mladí tenisté nebyli pouze z Prachatic, ale i z jiných míst prachatického okresu.

   Turnaj začal rozlosováním jednotlivých dětí do skupin v rámci kategorií. Celkem se turnaje zúčastnilo 22 dětí ve třech výkonnostních kategoriích. Soutěž ve všech kategoriích probíhala ve skupinách, takže každé z dětí si během celého dne zahrálo minimálně pět zápasů. Kategorie začátečníků hrála na malé hřiště a na zkrácený set. Vítězem této kategorie se stal i přes úvodní porážku MATĚJ STÖHR, na druhém místě skončil PETR WIESNER, třetí místo obsadil MATYÁŠ KLEMENT. 

   Malé děti ukázaly své tenisové dovednosti, velkou míru bojovnosti, v některých případech i slzičky, ale především radost ze hry a tenisu samotného. Děti v kategorii mírně pokročilých hrály na celý kurt a v řadě případů ukázaly již velkou míru tenisových dovedností, ale i odhodlání a bojovnosti. K vidění byly opravdu pěkné a emočně vypjaté zápasy, které některé rodiče zvedaly z laviček. Vítězem této kategorie se stal VÁCLAV KAUTMAN z Vlachova Březí, který prokázal vyspělé tenisové myšlení a využití tenisové taktiky. Na druhém místě skončil KAMIL PETR, který finálovou prohru nesl se zdviženou hlavou. Třetí místo obsadil KAREL GREGORA ze Lhenic, ale až po tuhém boji o třetí místo s ADÉLKOU LUKÁŠKOVOU, která obsadila krásné čtvrté místo. 

   Děvčata, i když měřila síly s kluky si vedla velmi dobře. VERONIKA ČERVÍKOVÁ v jednom z prvních zápasů velmi potrápila pozdějšího vítěze této kategorie V. Kautmana, ANETA FAFEJTOVÁ jen velmi těsně prohrála s Tomáškem Tručkou. Také nejmladší účastnice turnaje DOMINIKA MEDKOVÁ si svůj zápas vyhrála. V kategorii pokročilých jsme mohli sledovat tenis velmi dobré úrovně, k vidění byly tvrdé údery, přechody na síť, úspěšné voleje a v řadě případů dlouhé a náročné výměny oceněné diváckým potleskem. 

   Vítězem se stal hráč s nejtvrdšími údery MARTIN VÁŇA z Husince. Na druhém místě skončil JAKUB PRÍHARA, který prokázal bojovnost a sportovního ducha. Třetí místo obsadil FILIP HRUBEC, který vynikal úspěšnými zásahy na síti. Všem vítězům velmi gratulujeme, ale oceňujeme i všechny zúčastněné, kteří neprodali svou kůži lacino. 

   Bojovnost všech dětí ocenili i pořadatelé, neboť všechny děti si odnesly hezké ceny. Chtěli bychom poděkovat celému pořadatelskému týmu sportovního dne a především Miroslavu Váňovi za pozvání na tuto akci a velmi vstřícný a přátelský přístup. Rádi se podobné akce zúčastníme i příští rok. Také bychom velmi chtěli poděkovat rodičům, kteří své děti na turnaj nejen dopravili, ale celý den s námi turnajovou atmosféru sdíleli. Vytvářeli to správné soutěžní klima a podporovali nejen své vlastní děti, ale oceňovali každou snahu podat dobrý tenisový výkon. Takže konečným vítězem je TENIS jako takový a tak je to v pořádku.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist