Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V létě dostane Šumavu na nohy tentokrát zpěvačka Ewa Farna

 ŠUMAVA - 1. dubna 2016 - 8:44 - Dvacetiletá Martinka, osmiletá Rozálka, šestiletý Kubík, tříletý Vládík a čtyřletý Daník. Pětice osob s těžkým zdravotním postižením, kterým mohou obyvatelé Vimperka a okolí v letošním roce pomoci.

 Z redakční pošty: Šumava na nohou

www.dre-kon.cz  

   Všichni výše uvedení žijí s těžkým zdravotním postižením, jako např. dětská mozková obrna, Williams-Beurenův syndrom, epilepsie, artrogrypóza aj. Obětavě se o ně starají jejich rodiče, což je stojí nejen psychické a fyzické síly, ale i mnoho finančních prostředků.

   V současné době potřebuje Daník speciální sedátko do školky, Rozálka tříkolku pro děti s problémy s motorikou a Martinka nový invalidní vozík. Kubíkovi by velmi pomohl rehabilitační pobyt v Centru Hájek a Vládík bude v brzké době nejspíš potřebovat chodítko. A právě v tom se jim snaží pomoci spolek Šumava na nohou.

   A proto jsou již nyní v plném proudu přípravy na letošní Koncert. Každý z osmi členů sdružení, z nichž tři přibyli v tomto roce, se ve svém volném čase a bez nároku na honorář snaží, co mu síly stačí. Už teď je díky tomu jisté, že koncert se bude konat 9. července v KD Cihelna a hlavním hostem večera bude Ewa Farna. Večer zahájí strakoničtí When It Rains a uzavřou prachatičtí Lucky Brew.

   Předprodej vstupenek začne v polovině dubna. Lístky bude možné zakoupit v trafice U Jelena, MěKS Vimperk, KD Cihelna a v informačních centrech v Prachaticích a ve Vimperku. Cena lístku zůstává stejná jako v loňském roce – 290 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě. Prostředky z každé vstupenky půjdou na konto sbírky pro výše zmíněné osoby se zdravotním postižením. Novinkou je možnost zakoupit lístek online, a to prostřednictvím portálu Ticketon.cz. Zde jsou vstupenky v prodeji od 1. dubna.

   Poprvé se Šumava na nohou zapojila do vimperského kulturního dění v roce 2015, kdy jsme uspořádali koncert, na němž vystoupila jako hlavní host zpěvačka Anna K. Celý výtěžek z každé prodané vstupenky spolu s penězi z Nadace Jistota Komerční banky byl rovnoměrně rozdělen mezi šest šumavských dětí se zdravotním postižením, kterým za ně byly pořízeny zdravotní a kompenzační pomůcky a léčebné pobyty. Náklady na koncert byly pokryty sponzorskými dary, za které patří dárcům ještě jednou velký dík.

   Koncert se vydařil a zapojeným rodinám se díky těm, kteří na něj přišli, zjednodušil jejich nelehký život. Proto jsme se rozhodli v započaté tradici pokračovat a uspořádat Koncert Šumava na nohou 2016.
Chcete-li se dozvědět o našich aktivitách více, sledujte nás na Facebooku a webových stránkách sumavananohou.cz. Těšíme se, že se 9. července potkáme na Koncertě, a věříme, že i díky vám bude Šumava opět na nohou.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist