Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Linecká stezka v prachatické Městské knihovně

 PRACHATICE - 28. února 2016 - 18:59 -  Spisovatel Oldřich Petrášek byl již poněkolikáté hostem Městské knihovny Prachatice. Všem nadšeným turistům a příznivcům lidových pověr a vypravování představil 23. února v klubovně knihovny projekt Linecká stezka, díky kterému máme možnost se seznámit se starou obchodní stezkou.

 Z redakční pošty: Eva Lopušanová, knihovnice, MěK Prachatice

www.dre-kon.cz  

   Málokdo si uvědomuje, že právě Linecké stezce vděčíme za vznik a rozvoj řady měst a obcí i za množství významných památek na její trase.

    Společně jsme s Oldřichem Petráškem prošli hlavní trasy Linecké cesty, promítané obrázky nám představily řadu turisticky zajímavých míst, která určitě stojí za zhlédnutí. Vše bylo doplněno o poutavé vyprávění různých pověr a pověstí, které se téměř ke každému místu vážou.

   Tato zajímavá beseda byla součástí výstavy na téma Linecká stezka, kterou je možné navštívit do konce února ve výstavních prostorách Městské knihovny Prachatice.

   Na závěr nám regionální autor Oldřich Petrášek sdělil, že má rozepsané další tři knihy. Ty by také po jejich dokončení rád v Městské knihovně Prachatice představil.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist