Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 

 

 

 Vimperští senioři trénují paměť při speciálních kurzech

 VIMPERK - 15. května 2015 - 10:58 - Trénink paměti – nový kurz, který pro vimperské seniory zorganizovalo Město Vimperk. Kurz má pět lekcí a navštěvuje ho maximální počet, tedy 10 seniorů.

 Z redakční pošty: Pavel Pechoušek, město Vimperk

www.dre-kon.cz  

   "Během kurzu zařazuji speciální cvičení, která směřují k procvičování krátkodobé paměti, vybavování z dlouhodobé paměti, absolvujeme krátká senzomotorická cvičení. Mým cílem je účastníkům představit jednotlivé techniky zapamatování, které jim pomohou zvládat každodenní životní agendu i ve vyšším věku," uvádí Hana Holubová, lektorka kurzu z Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory.

   "Každá hodina má své téma. Například čísla. Proto jsme si dnes představovali paměťovou techniku usnadňující zapamatování čísel. Domnívám se, že trénink paměti seniorům kromě jiného přináší poznání, že jejich paměť je stále funkční," doplňuje Hana Holubová. Trénink paměti není v žádném případě jediná akce, které město pro seniory připravuje. "Například v dubnu jsme připravili kurz práce na počítači,“ jmenuje Jana Schererová, vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu Vimperk. Populární je vimperská akademie seniorů, která představuje sérii přednášek na různá témata a tematicky zaměřené výlety. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist