Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 

 OBRAZEM: Obrovský úspěch netolického dětského sboru

 NETOLICE - 30. července 2014 - 10:20 - Město Netolice je v několika posledních letech cílem pracovních návštěv řady čínských delegací, složených ze zástupců vysokých politických i podnikatelských kruhů, díky kontaktům právního zástupce města Vladimíra Šmída.

 Z redakční pošty: Oldřich Petrášek

Reklama u nás se vyplatí. Více...   www.dre-kon.cz

   Díky tomu se dostalo netolickým pozvání do Prahy k účasti v mezinárodním festivalu dětských pěveckých sborů Praha International junior music festival 2014, který pořádala Čínská strana. Festival se konal v pátek 25. července v kostele sv. Šimona a Judy, U milosrdných na Starém Městě Pražském.

   Organizačně ho zajišťovala známá agentura The Prague Concert Co. Čestnými hosty byli za českou stranu, Oldřich Petrášek, starosta města Netolice a Jiří Pokorný, tajemník Folklorního sdružení České republiky, kteří také pronesli úvodní projevy při slavnostním zahájení. Dále Vladimír Šmíd a za čínskou stranu pak James Chen, generální manažer Pekingské Business Travel Co. a zástupci ambasády, čínských hudebních institucí, včetně výzkumného ústavu hudebního.

   Celkem vystoupilo 7 sborů z toho 3 čínské a 4 české. Dětský pěvecký sbor Xin Zhi Xuan Choir, známý pražský dětský pěvecký sbor Rolnička, dětský pěvecký sbor Shui Zhi Yun Choir, mládežnický dudácký soubor Bulácí z Chodska, středoškolský dívčí pěvecký sbor Qing Zi Choir, Netoličtí vrabčáci a Dětský pěvecký sbor Mendy z Prahy.

   Čtyřčlenná mezinárodní porota neměla lehkou práci, protože zvláště Číňané nasadili svou špičku. Všechny jejich soubory byly držiteli řady ocenění a vítězství z velkých soutěží například v Pekingu, Šanghaji, kde jen v těchto samotných městech je dvojnásobný počet obyvatel než má celá Česká republika. Nutno ještě dodat, že členství v jejich uvedených sborech je přísně výběrové, na rozdíl od našich vrabčáků, kde zpívají děti, které se přihlásí a mají zájem.

   Přestože díky prázdninám podařilo Netolickým vrabčákům dát dohromady jen 17 dětí a přes obrovskou konkurenci, získaly pod vedením učitelky Gabriely Turkové, první místo spolu s čínským sborem Shui Zhi Yun Choir.

   Určitě to byla pro ně obrovská zkušenost a zajímavý zážitek. Zdá se, že se Číňanům jihočeské lidové písničky velmi líbili, protože okamžitě po vystoupení vrabčáků si čínská sbormistryně vyžádala všechny jejich noty. Na závěr zástupci pořadatele vyslovili pozvání do Pekingu. Zda bylo vážně myšleno nebo zda šlo jen o zdvořilostní frázi ukáže čas. 

   Všem Netolickým vrabčákům a Gabriele Turkové gratuluji k jejich výkonu a ocenění, děkuji za vzornou reprezentaci České republiky a města Netolice. Děkuji touto cestou i jejich rodičům, za to, že jim i o prázdninám umožnili se cesty do Prahy zúčastnit.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...