Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 

 OBRAZEM: Dětský den a závod o perníkovou kost u kynologů

 PRACHATICE - 12. června 2014 - 12:57 - V sobotu 7. června proběhl na kynologickém cvičišti v Prachaticích Dětský den. Na akci přispělo město Prachatice, kterému tímto mnohokrát děkujeme. Děti si zde vyposlechly krátkou přednášku o tom, jak se mají chovat ke psům, jak se s nimi správně seznámit a co mají dělat v případě, že se setkají se psem, který není na vodítku.

 Z redakční pošty: Kristýna Falková

    www.dre-kon.cz

   Po přednášce si děti nabyté znalosti mohly ihned vyzkoušet a jít si pohladit pejsky, kteří byli na kynologickém cvičišti. Jednalo se například o chodského psa, dobrmana, štěňata německého ovčaka, novofundladského psa a flat coated retrievra. Žádné z dětí se psů nebálo a hned se s nimi skamarádily.

   Poté děti mohly jít plnit úkoly, které pro ně byly připraveny. Za splněný úkol dostal každý samolepku a razítko. Každý, kdo měl na své kartičce 5 samolepek, se mohl těšit na hezké ceny. Mezi úkoly patřilo proběhnutí tunelem, slalom s pimpongovým míčkem na lžíci, vybarvení pejska, oběhnutím čtyř plent a házení aportem na cíl. Všechny děti dané úkoly splnily, a domů si pak odnesly na památku diplom, překrásnou perníkovou medaili, bločky, samolepky, pastelky, pytlíček bonbonů a drobnou hračku. I když bylo opravdu horko, zúčastnilo se dětského dne dokonce přes třicet dětí. 

   Naštěstí pro ně bylo připraveno i občerstvení, každý dostal vychlazený nápoj a mohl si také opéci špekáčky. Na úplný závěr se děty mohly ještě podívat na výcvik psů, který je také velice zaujal. Doufáme, že si děti mimo získané ceny a nevšední zážitky odnesly domů i ponaučení, jak se mají správně chovat ke psům. Také bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na tomto dni podíleli a pomohli jej zorganizovat a připravit. Děkujeme.

   V neděl 8. června pak proběhl na kynologickém cvičišti v Prachaticích již 5. ročník závodu O perníkovou kost. Rozhodčím závodu byl pan Petr Tůma, kterému tímto děkujeme za korektní posuzování a dobrou náladu.

   Závodilo se ve dvou kategoriích a sice v kategorii A , podle zkoušky ZZO s přidaným doplňkem (proběhnutí tunelem) a v kategorii B, podle zkoušky BH a doplňky (aport, skok šplhem, kladina a proběhnutí tunelem). I přes velmi horké počasí se závodu zúčastnilo celkem 19 závodníků , a to v kategorii A 12 a v náročnější kategorii B startovalo 7 závodníků. 

   Pro všechny účastníky byly připraveny ceny v podobě krmení a konzervy pro psa, diplomu a nádherně ozdobené perníkové kosti. Závodníci na prvních třech místech dostali navíc poháry a moc hezké misky pro psy. Závod v kategorii A nakonec vyhrál Vojtěch Molnár se psem Golem Balesten s dosaženým počtem 68 bodů. Na druhém místě se umístila Magda Voldřichová se psem Yuki s 64 body a na třetím místě skončila Věra Marková a její Aida s 61 body.

   V kategorii B zvítězila Bára Šveráková se fenou Endora Balesten s 94 body. Na druhém místě se umístila Elke Schmidt se psem. Laika s 90body. Na třetím místě byla Lea Šveráková se psem. Ero Balesten s 89 body.

   Závěrem bych všem chtěla poděkovat, závodníkům na sportovní chování, organizátorům za příjemnou atmosféru, skvěle připravený závod a nádherné ceny. A Samozřejmě touto cestou děkujeme za posporu městu Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...