Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Vimperské ZUŠ se v uplynulých dnech velmi dařilo

 VIMPERK - 13. dubna 2014 - 12:46 - Vimperská ZUŠ si v minulých dnech připsala dvojnásobné vítězství, její klavíristé i kytaristky se v krajských kolech neztratili a výtvarníci postoupili do ústředního kola soutěže ZUŠ.

 Z redakční pošty: Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk 

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   V pátek 4. dubna pořádala ZUŠ Vimperk krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře dechových, jazzových a ostatních orchestrů. Soutěž se konala v KD Slavie v Českých Budějovicích a celkem se jí zúčastnilo 319 mladých hudebníků. Ti hráli jako členové svých 13 orchestrů či souborů. V kategorii dechových orchestrů hrál i početně největší soubor z celého soutěžního dne a to Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. 

   Všichni muzikanti podali soustředěný výkon a díky prvnímu místu vybojovali postup do ústředního kola, které se uskuteční 23. - 24. 5. V Letovicích. V odpolední části hráli jazzové a ostatní orchestry, kterých bylo celkem 8. I v této kategorii měla ZUŠ Vimperk své „želízko v ohni“ a to v podobě souboru Houska jazz. Tento soubor, který připravuje učitel Jan Kopf, si vedl znamenitě a napodobil dechový orchestr. Získal také první místo a postup do ústředního kola. Mimo to si Stanislav Falář vysloužil zvláštní uznání poroty za kreativní výkon na elektrickou kytaru.

   Mladí „jazzmani“ však nepojedou do Letovic jako dechový orchestr, ale pojedou do Litvínova ve dnech 13. – 14. 6. Na úspěchu obou souborů se však nepodíleli pouze vedoucí oboru uskupení Petr Staněk a Jan Kopf, ale i ostatní pedagogové, kteří žáky vyučují a do souborů připravují. Jsou jimi Karel Škvrna, Martin Vališ, Jan Hrdlička, Pavel Koldinský, Lenka Vališová a Kateřina Falcníková.

   Poslední březnový týden a začátkem dubna se uskutečnila krajská kola soutěží ve hře na kytaru a klavír. Mladí klavíristé soutěžili v Českém Krumlově. ZUŠ Vimperk vyslala celkem 5 svých vítězů okresního kola. Nejmladší vimperský zástupce Daniel Staněk získal čestné uznání. Anna Tomášková, Ondřej Červený (všichni 3 ze třídy J. Zíkové), Michal Kavlík (ze třídy L. Smahové) i Karolína Karasová (ze třídy J. Tláskala) vybojovali ve svých kategoriích 3. místa. Umístěním svých spolužáků se zřejmě „inspirovaly“ i dvě kytaristky ze třídy H. Szpukové, které reprezentovaly jako vítězky okresního kola naši školu v krajském kole mladých kytaristů.

   Z Českých Budějovic si Michaela Vyskočilová přivezla čestné uznání a Nikola Nusková obsadila 3. místo. Nikola Nusková však v letošním roce dosáhla i dalšího úspěchu a to v podobě zdárného složení talentových zkoušek na Konzervatoř v Českých Budějovicích. Od září se tak bude hře na kytaru věnovat v řádném denním studiu.V letošním roce se své soutěže, kterou vyhlašuje MŠMT, dočkali i mladí výtvarníci základních uměleckých škol. Do soutěže se poprvé v historii zapojili i žáci naší školy pod vedením učitelky Jiřiny Fleischmannové. Do krajského kola, které se konalo ve dnech 4. – 5. 4. 2014 v Českém Krumlově, vybrala odborná porota výtvarnou řadu několika žáků Hmyzí svět – pod lupou. Tuto řadu a další úspěšné výtvarné projekty z Jihočeského kraje jsou veřejnosti k vidění v Regionálním muzeu v Českém Krumlově až do 27. 4. 2014. Už jen samotné vystavení prací v krajském kole je pro naši školu a málo početný výtvarný obor velikým úspěchem.

   Ten je ještě umocněn skutečností, že v kategorii multimediální tvorba vybrala porota práci s názvem Pocity žákyň Petry Hrubé a Denisy Novákové k postupu do kola ústředního. Krásná soutěžní premiéra! Ústřední kolo se uskuteční na podzim v Olomouci a je potěšující, že i v něm bude mít zastoupení malá šumavská umělecká škola z Vimperka.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...