Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Nová kaplička u Bušanovic byla zasvěcena svatému Hubertovi

 BUŠANOVICE - 14. listopadu 2013 - 13:14 - Na kopci mezi Nakvasovicemi a Bušanovicemi odhalili v minulém týdnu zakládající členové Mysliveckého sdružení Štítovina Bušanovice kapličku, zasvěcenou sv. Hubertovi.

 Z redakční pošty: Marie Peřinková

Reklama u nás se vyplatí. Více...   

   Myslivecké sdružení Štítovina bylo založeno před padesáti lety. Na oslavu této významné události postavili členové a příznivci sdružení na kopci mezi Nakvasovicemi a Bušanovicemi malou kapličku a při té příležitosti uspořádali i malou slavnost. Mysliveckou slavnost zahájilo troubení na lesní roh v podání učitele Stanislava Douleho a jeho žákyně Kateřiny Mounové z prachatické ZUŠ.

   Předseda mysliveckého sdružení Miroslav Beránek poté zhodnotil padesátiletou činnost spolku, vzpomenul členy, kteří stáli u jeho zrodu a nyní již nežijí. Jak uvedl předseda sdružení, padesát let v životě člověka je dlouhá doba, jsou to téměř dvě generace a rozhodně je to výročí, které patří důstojně oslavit. Zmínil se rovněž i o tom, že česká myslivost nebývá v poslední době příliš kladně vnímána, i proto je důležité rozvíjet spolkový život a podílet se i na takových činnostech jako je tato.

   Zachovávání mysliveckých zvyků a tradic je projevem úcty k odkazu našich mysliveckých předků, k přírodě, ke zvěři a svědčí o mravní i odborné úrovni každého myslivce. 

   Starostka obce Marie Zídková poděkovala členům mysliveckého sdružení za jejich práci pro obec, ať už se jedná o různé brigády, kulturní akce nebo akce pro děti. 

   V duchu myslivecké tradice nejstarší myslivci se těší velké vážnosti a svěřuje se jim provádění slavnostních úkonů jako je například přijímání mezi myslivce nebo pasování na lovce. Odhalení kapličky proto bylo svěřeno dvěma zakládajícím členům sdružení Karlu Soukupovi a Václavu Bartošovi. Poté páter Jan Janoušek ze Čkyně krátce pohovořil o sv. Hubertovi a kapličku vysvětil. Společně s myslivci se této významné události zúčastnila téměř stovka obyvatel zdejších i okolních, kteří poté přijali pozvání myslivců na posezení do místního pohostinství. 

   Malá kaplička, ke které na jaře přibude stůl s lavičkami, nějaký ten keř a strom, se snad stane oblíbeným cílem vycházek, přiměje obyvatele i turisty k zastavení, rozjímání a rozhlédnutí se do nádherné krajiny na obou stranách kopce.  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist