Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 OBRAZEM: Studentské fórum Zdravého města Prachatice

 PRACHATICE - 26. února 2013 - 11:35 - Ve společenském sále Národního domu v Prachaticích se 14. února sešlo další Studentské fórum Zdravého města. Dorazilo na něj přes sto studentů a nabídlo například zajímavé výstavy, ještě zajímavější DVD, nové bodování a aktivitu bubnování. Účastníci také sepsali 50 témat k diskuzi a mezi nimi TOP TEN. Průniky z minulých let stále zůstávají: Navýšení počtu kontejnerů ve městě, dokončení rekonstrukce knihovny.

 Z redakční pošty: Hana Rabenhauptová, MěÚ Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Na fórum přišli zástupci jednotlivých škol našeho města, a to jak škol základních, středních (míněno např. i bývalé SOU, které dnes patří pod Střední školu Vimperk), anebo i Vyšší odborné školy sociální Prachatice. Sál měl kapacitu 100 míst a ta byla zcela zaplněna.

   Doprovodem skupinkám ze škol byla někdy sama ředitelka, ředitel školy, vychovatelé, zástupci škol. Studentského fóra Zdravého města Prachatice se zúčastnili také samotní členové Studentské rady města Prachatic, ale i někteří naši zastupitelé (Robert Zeman, Hana Mrázová, Andrea Tajanovská a Jana Krejsová). Podívat se přišla i skupinka nezaměstnaných, a to určitě i pro inspiraci, jak mladí mají chuť hledat a nacházet nová řešení k lepšímu žití v našem městě..?

   O organizaci celého fóra se postarala realizátorka s Pracovní skupinou MA 21, dobrovolníky, přáteli, ale také např. dopoledne i odpoledne s DDM Prachatice, který nabídl hlídání dětí, měl koutek pro nejmenší. Celé Studentské a následně i "dospělácké" fórum bylo ozdobeno i vzhledem k datu 14. února (Valentýn) srdíčkově, svíčičkově, květinově a myslím, že hodně z přítomných zareagovalo na výzvu, když si ze stolů mohl každý vzít vystřižené srdíčko (kterých bylo v sále přes dvě stě) a napsat na druhou stranu něco pěkného komukoliv, nejen v sále a předat... Mnozí tak učinili. I to bylo moc příjemné.

   Fórum bylo doplněno, jako každý rok, tematickou výstavou, tentokrát vyhlášenou k Evropskému roku občanů 2013. Na výstavě byly vyvěšeny ty nejzajímavější práce pohledů dětí na naše město a EU, celkem asi 40. Slavnostního předání diplomů a vyhodnocení se zúčastnily celé kolektivy dětí ze ZŠ Zlatá stezka a MŠ Prachatice Česká a řada oceněných jednotlivců, kterým diplomy a ceny předávali Robert Zeman, místostarosta města, a Marie Peřinková, koordinátorka Zdravého města Prachatice.

   Na začátku celé akci nechyběla aktivita, o kterou se opět postaralo Informační centrum pro mládež prostřednictvím Jiřího Gabriela Kučery ve formě bubnování s plastovými lahvemi, které se pak staly součástí hlasování. Bubnování mělo u všech přítomných velký úspěch, a jak bylo slyšet, došlo i k souladu zvuků v závěru v celém sále, a o to organizátorům šlo.

   Hlavní částí fóra byla práce v sedmi pracovních skupinách pod tematickými okruhy (doprava, parkování a stav komunikací, životní prostředí, školství, výchova, vzdělávání, občan, úřad a informovanost, kultura, sport, volný čas, cestovní ruch a zdravý životní styl, sociální služby, zdravotnictví, bezpečnost a prevence, rozvoj města, zaměstnanost, podnikání a investice) a hledání problémů, témat k diskuzi.

   Po dvaceti minutách jich bylo nalezeno bezmála 50. Z nich pak každý stůl navrhl dvě a ze 14 všichni přítomní hlasovali pro TOP DESET PROBLÉMŮ NAŠEHO MĚSTA Z POHLEDU MLADÝCH. Hlasování probíhalo prostřednictvím sešlápnutí dvou lahví a jejich vhozením do pytlů pod dané téma, které jako jednotlivci považují za TOP.

   Plastové lahve měly právě tuto nejen zábavnou část, ale i výchovnou – výchovu ke stálému třídění odpadů. Navíc každá lahev měla víčko, které přítomní odšroubovali a vhodili do krabice, která se stala základem sbírky pro postižené.

   V Národním domě mladí tedy označili čtrnáct témat, ze kterých můžete právě i vy nyní označit TOP 2 - dva problémy, které považujete v současné době za nejdůležitější v Prachaticích k řešení, a to až do konce března. Těch DESET TOP ze Studentského fóra i od Vás dáme dohromady a předložíme našim zastupitelům, minimálně k zamyšlení..?

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...