Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Neochota komunikovat s opozicí zapříčinila ostudu

 PRACHATICE - 6. dubna 2019 - 10:20 - Prohlášení opozičních zastupitelů k jednání městského zastupitelstva ze dne 1. 4. 2019.

 Zastupitelé města zvolení za ODS, Živé Prachatice, PRO Prachatice a KDU-ČSL

    www.dre-kon.cz

   Neochota komunikovat a naprosté válcování opozice zapříčinilo ostudu, kterou 4. jednání zastupitelstva skončilo ještě dříve, než mohlo začít. Současná městská koalice vedená starostou Martinem Malým nebyla schopna zajistit ani křehkou většinu pro schválení programu.

   Vedení města se vymstila neochota pořádat jednání zastupitelstva v častějších termínech, což opoziční zastupitelé dlouhodobě požadují. Na  jednání bylo navrženo velké množství bodů programu mimořádného významu, které evidentně nebylo možné projednat v časově přijatelné době. Případné vystoupení veřejnosti, které je dle jednacího řádu možné až na konci programu, by tak pravděpodobně proběhlo až v pozdních nočních nebo ranních hodinách.

   Proto jsme jako opoziční zastupitelé podali návrh na rozdělení navrženého programu do dvou samostatných jednání s tím, že na probíhajícím jednání by byly řešeny body s termínovou prioritou. Body méně časově naléhavé a současně vyžadující dlouhé projednání by byly odloženy na jednání následující.

   Vedení města na náš konstruktivní návrh nepřistoupilo a raději jednání zrušilo. Dojde-li odložením zastupitelstva k prodlení v důležitých bodech, například ztrátě dotací, odpovědnost padá jedině na hlavu současného vedení města pod taktovkou starosty Martina Malého.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist