Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Opět pár poznatků k dopravní situaci v Prachaticích

 PRACHATICE - 22. listopadu 2018 - 15:25 - Od mého posledního příspěvku z 06/2016, věnovanému přechodu u ZŠ Zlatá stezka, se toho moc nezměnilo. Respektive hned po uveřejnění se u přechodu objevila policie a chvilku to vypadalo, že to snad bude i fungovat, ale jako vždy bylo třeba ukázat, jak pružně umí město a policie reagovat, ale časem už tam nebyl policista denně, ale ob den. Pak jednou týdně, pak jednou měsíčně, až to úplně vyšumělo.

 František Kuskoš, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Dnes (8. listopadu) jsem se rozhodl napsat, protože se ráno stala kuriózní věc. Asi čistě náhodou byla u přechodu u ZŠ policistka, ale asi tak nějak pro okrasu. Rodiče si opět vesele parkovali přímo před ní, přímo na přechodu pro chodce, asi v domnění že jsou v bezpečí pod ochranou policie. Auto přede mnou, které objíždělo asi invalidního rodiče, který nemohl vystoupit, aby doprovodil svého potomka (i když by určitě rád) ke schodům téměř srazilo dítě, které vystupovalo na levé straně (na straně do silnice) z auta také nemohoucího rodiče, v tomto případě rodičky, které její pohybové omezení dovolilo pouze pohybovat rukou při mávání na pozdrav.

   Víc hlav víc ví, tak si říkám - zkusme vymyslet elegantní, jednoduché a především (pro město) co nejlevnější řešení, bez policie, případných kamer atd., které jsou tam zbytečné, nebo by byly. Napadá mě osobně jen jedno. Přechod zrušit, mezeru v zábradlí doplnit, chodník na protější straně protáhnout až k točně a zde vybudovat chodník nový, přehledný.

   Líní rodiče nebudou zastavovat u zábradlí, aby pracně vylézali ze svých aut, místo ranní rozcvičky přehazovali děti přes zábradlí a zase pracně nalézali unaveni do svých vozů. Ale mohli by v klidu zastavit u kontejnerů u točny, nebo na cestě mezi domem bývalé autoškoly a internátu a strávit krásných 10 min. navíc se svými dětmi.

   Stejně tak bych rád poukázal na nově vybudované parkovací místo v ulici Jánská u obchodu s autodíly. Už ani nevím, kdy jsem naposledy jel kolem, aniž by zde nestála 1-2 auta. Přitom hned přes cestu je parkoviště jako hovězí. Hned za touto zastávkou je přechod, kudy chodí děti ze ZŠ a z Gymnázia, hlavy mají zabořené do tabletů, mobilů a nedávají pozor. Všichni to ví, všichni o tom mluví, ale dokud se nestane nějaké neštěstí nic se s tím dělat ani nebude.

   Lepší než pak hledat viníka a ukazovat prstem "...ty za to můžeš", by bylo tomu předejít a říkat si, třeba jsme někomu zachránili zdraví.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist