Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Abstraktnímu dílu O. H. Hajeka by bylo lépe v galerii

 PRACHATICE - 22. května 2018 - 11:26 - Není tomu dávno, co jsem posílal do rady města námět, jak by se mohlo naložit a kam by se mohlo umístit abstraktní umělecké dílo (pro mě rozcestník) O. H.  Hajeka, umístěné u hradeb (ul. Hradební) v Prachaticích.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Rada můj námět, založený na osobním průzkumu mezi občany, projednala a zamítla. V dopisu jsem poukazoval mimo jiné na neutěšený stav tohoto díla a soklu, na kterém je "rozcestník" umístěn.

   Na posledním zastupitelstvu města se schvalovalo rozpočtové opatření na opravu (restauraci) železného abstraktního díla. Oprava bude stát 36.000,- Kč, ale do této částky není zahrnuta oprava soklu a případné zhotovení informační cedulky. Uvedená částka za renovaci Hajekova díla není tedy konečná a nebude rozhodně klesat.   Díky demontáži abstraktního díla se nabízí staronový pohled na hradby, baštu a kostel sv. Jakuba.   Nerad se opakuji, ale dovedu si představit abstraktní dílo O. H. Hajeka někde jinde, například v galerii, kde by tolik nepodléhalo klimatickým vlivům.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist