Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Musím vás upozornit na to, co narušuje ráz Prachatic

 PRACHATICE - 11. května 2018 - 16:16 - Vážená redakce a čtenáři těchto stránek, musím vás upozornit na příšernou výzdobu hradební zdi - jakási galerie pod širým nebem v Zahradní ulici, v místě bývalé váhy. Obrazy narušují vzhled hradeb a nepůsobí nijak povzbudivě -žádám o jejich odstranění, jelikož se neslučují s památkovou péčí.

 Václav Sloup, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   To samé se děje v kostele sv. Jakuba, kde z klenby visí velký, bílý pták s kufry - je opět narušená gotická klenba, což by měla být chlouba města a ne jeho ostuda.

   Co se týče života ve městě, tak se pomalu začínají zavírat obchody a jiné provozovny v centru města, náměstí hyzdí Vietnamská tržnice, kde si zboží obchodníci strkají do podloubí, takže není možné ani projít, a veřejné WC v Parkánu jsou na automat, který se často zadrhává-zbytečná investice, paní, která by obsluhovala WC, by se hodila, stejně zde někdo musí uklidit, což se zřejmě často neděje, protože to automat neumí.

   Další investice - do kontejnerů na tříděný odpad - jedná se o velmi nevzhledné a hyzdící plechové krabice - zbytečně opět narušují ráz historického města a jejich nevhodné umístění šokuje jak turisty, tak i místní obyvatele.

   Kromě toho ve městě chybí stanoviště, kde by byly k dispozici papírové sáčky na psí exkrementy, což je vidět hlavně na sídlišti a v oblasti bývalých kasáren, kde o exkrementy není nouze, což je i v centru města. Je to opravdu pěkný zážitek, když se vám na botě objeví krásné, vonící hovínko, které ani nejde odstranit.

   Jako podnět, ke zlepšení rázu města, bych poznamenal, že by bylo dobré zauvažovat o znovuumístění voliéry s pávy do Parkánu, která zde byla v 80tých letech a byla velkou atrakcí ve městě - hlavně pro děti.

   Zároveň kvituji, že se bude zkoumat podzemí města, což by také přispělo, pokud by bylo zpřístupněno, k dalšímu rozvoji turistického ruchu ve městě.

   Věřím, že můj názor není ojedinělý. S pozdravem Václav Sloup -Prachatice.  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist