Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Změny v Dřípatce, vlajkové lodi ekologické výchovy

 PRACHATICE - 21. března 2018 - 13:23 - Paradoxně na ekologicky závadný azbest doplatilo Centrum ekologické výchovy - Dřípatka. V plášti budovy se nachází jmenovaný zdraví škodlivý azbest, který neodpovídá současným hygienickým normám pro užívání budovy. Jako nejschůdnější řešení se jeví budovu Dřípatky zbourat a ekologicky zlikvidovat.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

    www.dre-kon.cz
   Není jednoduché pro stávající zaměstnance, ale i všechny ostatní, kteří prošli od roku 1967 Školní přírodní rezervací "Pod Vyhlídkou" (založil Aleš Záveský) přijmout fakt demolice budovy a stěhování Dřípatky do areálu ZŠ Zlatá Stezka. Dřípatka je "výstavní lodí" ekologické výchovy v rámci kraje, ale i v ČR. Je chloubou města Prachatice a ZŠ Vodňanská a její věhlas sahá daleko za hranice okresu. Nadčasové environmentální zařízení slouží široké veřejnosti od mateřských školek až po vysoké školy.

   Celoroční program ekologické výchovy nabízí zajímavá témata. Velký zájem je o pobytové vzdělávací programy (ubytovací kapacita v Dřípatce je 40 lůžek). V dopoledních hodinách probíhají tematické environmentální výukové programy (EVP) pro školy. V odpoledních hodinách Út - Čt 13:00 - 15:30 se DŘÍPATKUJE (prostor pro přírodovědné kroužky). Ke vzdělávacímu procesu využívá CEV Dřípatka své prostory a také Školní přírodní rezervaci u Zdenic, staré město, Parkán, Štěpánčin park a Tankovku.

   Tak trochu mě mrzí, že Dřípatka, chlouba města Prachatice, bude mít po přestěhování do ZŠ Zlatá Stezka, nového zřizovatele - Jihočeský kraj. Nebude lehký úkol v nových podmínkách, udržet nastavenou vysokou úroveň ekologické výchovy. Budoucí fungování Dřípatky, v nových prostorách, je citlivá záležitost.

   Podle mého názoru by měla fungovat při budování nového CEV určitá pracovní skupina, která by koordinovala společně s projektantem veškeré stavební úpravy tak, aby změny a odlišnosti od současného CEV Dřípatka, byly co nejméně "bolestivé". V koordinační pracovní skupině by rozhodně neměly chybět současné, erudované pedagožky, které mají nejvíce zkušeností s fungováním tohoto vzdělávacího zařízení.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist