Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Vzpomínka na výročí úmrtí Václava Havla jako tradice

 PRACHATICE - 30. prosince 2017 - 8:48 - Jsou okamžiky, dnes již historické, na které nelze zapomenout a které díky bohu změnily v listopadu 1989 minulou společnost z totalitní na demokratickou.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Listopad 1989 rozhodl, že každý (nejen komunista) může volně cestovat po světě a nebude k tomu potřebovat výjezdní doložku (schválenou představitelem KSČ), že se nemusí při maturitě skládat zkouška z ruštiny a že při přijímacích zkouškách na vysokou školu nebude nutná znalost marxismu - leninismu.

   Potěšilo mě, že i v Prachaticích jsme si letos 18. 12. připomněli výročí úmrtí člověka nevelkého vzrůstem, ale „velkého“ srdcem a odhodláním změnit pořádky nastavené ÚV KSČ. Václav Havel vstoupil svým postojem nesmazatelně do historie československé (dnes již České republiky).

   Uskupení mladých lidí, Živé město, uspořádalo z vlastní iniciativy u radnice města v pondělí 18. 12. vzpomínku na Václava Havla, hlavní osobnost listopadového převratu.

   U fotky Václava Havla a světélkujícího srdce si mohl každý zapálit svíčku a vzdát čest dramatikovi, disidentovi a prezidentovi, který nás před několika lety opustil. I já jsem měl možnost, zapálit svíčku a zavzpomínat na pana prezidenta Václava Havla. Doufám - věřím, že vzpomínka na výročí úmrtí Václava Havla, dne 18. 12., se stane v Prachaticích tradicí.

   Děkuji všem, kteří se podíleli na uspořádání vzpomínky úmrtí Václava Havla.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist