Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: "Nevidím budoucnost koupaliště Huláku pozitivně..."

 PRACHATICE - 19. listopadu 2017 - 10:48 -  V příštím roce bude město Prachatice investovat nemalé peníze do nezbytné rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. Plánuje se hlavně obnova zastaralého a dosluhujícího technologického zařízení bazénu, ale i  vybudování nových prvků pro regeneraci a odpočinek.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Ne zrovna laciný projekt rekonstrukce celého areálu počítá v několika etapách s celkovou obměnou celého areálu. Velký bazén by měl po půlroční odstávce (obnova technologického zázemí) dál sloužit veřejnosti.  

   Turnikety plaveckého bazénu prošlo v loňském roce 65 000 lidí. Zájem o pohyb ve vodě ze strany veřejnosti bezesporu stoupá, a to je dobré znamení, že si občané našeho města najdou cestu do plaveckého bazénu a udělají něco pro své zdraví.

   Jestli se podaří zrealizovat kompletně celý záměr obnovy plaveckého areálu, pokládám si otázku, jestli by nebylo vhodné zamyslet se nad funkčností a  existencí koupaliště Hulák.

  Jako nepovedený  záměr, i když s dobrým úmyslem, schválilo zastupitelstvo na svém zasedání  projekt vybudování venkovního koupaliště Hulák. Aby byl Hulák tři měsíce v roce (červen, červenec a srpen) provozuschopný, "utopí" Sportovní zařízení města Prachatice jeden milion korun ročně.  V roce 2012 byl Hulák v provozu 45 dní, v roce 2014 pak 59 dní a v roce 2016 to bylo 58 dní. 

   Návštěvnost, hlavně díky počasí, ale i studené vodě, není nijak závratná(r. 2016 - 12 841 lidí). Není jednoduché, pro ředitelku sportovního zařízení, obsadit souběžně Hulák a krytý plavecký bazén kvalifikovaným personálem. I na Huláku se podepsal zub času a investice do oprav a údržby budou v příštím roce značné.

  Nevidím budoucnost venkovního koupaliště Huláku nijak pozitivně a docela si dovedu představit na stejném místě veřejné koupaliště, bez nesmyslných atrakcí, kde by si mohl každý bezplatně zaplavat, nebo lehnout na deku a relaxovat.                                     

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist