Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Pro knihovnu funkční a nákladově přiměřené řešení

 PRACHATICE - 16. května 2017 - 10:36 - Vážený pane Kadleci, dovoluji si zareagovat na Váš příspěvek ke knihovně (zveřejněno zde). Předpokládám, že se vyjádří, respektive - že by se měli vyjádřit ze současného vedení města - ale protože se tak dosud nestalo a problematiku jsem také přímo v minulosti řešil, dovolím si pár slov.

 Robert Zeman, zastupitel města Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Přestavět hasičárnu na knihovnu jsme oficiálně chtěli v minulém období, tak jako skate areál, stejně jako střelnici bez nutnosti vydávat miliony ze společných prostředků. Nic z toho nyní neplatí.
 
   Projekt rekonstrukce hasičárny na knihovnu  byl systémově připravován, nicméně toto vedení od něj odešlo. Hledá jiné alternativy, které možná více akcentují ega aktérů, než praktičnost a určitou pokoru a snahu dotáhnout rozdělané věci do zdárného konce se všemi těžkostmi.
 
   Koupi "sekretu" jsem nepovažoval a nepovažuji za prioritu vzhledem k počtu prázdných městských nemovitostí, které máme k dispozici.
 
   Navrhoval jsem využít Sovu či volné pavilony u ZŠ Zl. stezka - obě části školy jsou léta prázdné, nevyužité a jen temperování nás stojí více jak sto tisíc ročně. Obě "budovy" mají potenciál, je zde u pavilonů případně možnost parkovat, tyto jsou zateplené... Jistě nejde o ideální řešení, ale o ekonomické, nabízející se, pokud již hasičárnu knihovna nechce z důvodů vysokých investičních nákladů, a zároveň jde o možnost využít objekty dlouhodobě prázdné.
 
   Bylo mi řečeno, že to je takříkajíc z ruky. Dle mého názoru - argument, co nemá takovou váhu, jaká je mu přisuzována. Kino také není v centru, bazén pro většinu obyvatel je také v delší docházkové vzdálenosti, atd. 
 
   Možná jsem v očích někoho přízemní, nedokážu domyslet vážnost nutnosti mít knihovnu za každou cenu na náměstí, když samo vedení zavrhlo svůj nápad se sekretem, ale snažím se, tak jako při řešení mnoha jiných projektů a problémů, hledat funkční, investičně a nákladově přiměřené řešení, co odpovídá našemu stavu a možnostem i s ohledem na jiné potřeby obyvatel Prachatic.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist