Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Skulptura "Rozcestník" je evidentně prvek nové doby

 PRACHATICE - 24. dubna 2017 - 16:56 - Zachytil jsem v minulých dnech obsáhlé pojednání p. Lorence na téma skulptury O. H. Hajeka v Hradební ulici. (Názor na názor zde).

 Luděk Ludvík, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Technicistní vzhled díla naprosto nekoresponduje s geniem loci zdi předků. Např. sluneční hodiny níže jsou odděleny od hradeb demarkačním pásem silnice, jistícím přestup pohledu do současného věku. Silně pochybuji, že by v Českém Krumlově měli odvahu vystavit na nádvoří zámku přistávací modul Saljutu. Tož trošku brutál srovnání, nechť pan Hájek promine. Zmíněná skulptura je evidentně prvek Nové doby a já bych jí přál plnokrevné místo. Dole u Penny, na kruháči. Když se soše Gottwalda přezdívalo „U vraha“, proč by dílo pana Hajeka nemohlo vstoupit do povědomí Prachatických jako „Rozcestník“? Když mohly zlidovět písně, proč ne toto bodře přátelské pojmenování... (očekávám nevlídné komenty a jsem s nimi psychicky vyrovnán předem).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist