Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Z Prachatic bych se nestěhoval, důvod je i Tankovka

 PRACHATICE - 1. února 2017 - 23:21 - Jsem prachatická naplavenina, ale po 36 letech v Prachaticích se cítím být starousedlíkem a prachatickým patriotem. Zimní období zrovna nemiluji, ale i zima, když se povede, má své kouzlo. Ta letošní zima z pohledu zimních sportů je opravdu povedená. Na své si přijdou lyžaři, bruslaři, sáňkaři i "bobaři" (hlavně děti).

 Miroslav Lorenc, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Já jsem vyznavačem běžeckého lyžování a nejvíc volného času trávím v běžecké stopě. Marně pátrám ve své paměti, ve kterém Jihočeském městě mají za "humny" přírodní sportovní areál - Tankovku, kterou lemují z obou stran stopovačem vyjeté lyžařské stopy. Střed Tankovky slouží pro "bruslaře" (běžecký styl, který převálcoval klasiku). Díky dostatečné šíři Tankovky je uprostřed místo i pro pěší, a tím nedochází, jako tomu bylo v minulosti, k ničení běžeckých stop.

   V Prachaticích díky městu Prachatice, respektive Městským lesům Prachatice, které vyjíždí při dobrých sněhových podmínkách až 25 kilometrů běžeckých stop, máme tento sportovní komfort prakticky od rána do večera k dispozici. Co by za to dali třeba Pražáci, hodit běžky přes rameno a za deset minut ostřejší chůze klouzat v běžecké stopě na Tankovce!

   Pochopitelně, náročnější lyžaři běžci zvolí zimní sportovní areály v Německu, nebo na Zadově. Nám nenáročným stačí i Tankovka, která svým profilem dopřává běžkařům sportovní vyžití na dlouhých rovinkách, ale i pozvolných a strmějších kopcích. Tankovku jsem si prostě zamiloval a využívám ji celoročně v létě na jaře a na podzim na procházky a v zimně na sportování.

   Již se těším na další den, odběhnu si svoji porci, odložím nějaké to kilo nadváhy v podobě potu, a s dobrým pocitem, že jsem udělal něco pro své zdraví, zakončím své pohybové aktivity doma douškem kvalitního zázvorového čaje. I Tankovka je jeden z důvodů, proč bych se z Prachatic nestěhoval.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist