Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Okres Prachatice – popelka v dopravní dostupnosti

 PRACHATICE - 17. ledna 2017 - 10:22 - Při projednávání rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2017 jsem vystoupil s dotazem na pana hejtmana ve věci napojení hlavně kamionové dopravy našeho kraje na hraniční přechod Strážný - Philippsreut. Upozorňuji, že se jedná o jediný přechod do SRN na území kraje.

 Ing. Jan Bauer, krajský zastupitel, bývalý starosta Prachatic

    www.dre-kon.cz

   Je logické se ptát, jak bude kraj, ale i Ředitelství silnic a dálnic, v příštím a dalších letech řešit neúnosnou situaci dopravní sítě směřující k tomuto přechodu. Ze všech stran slyšíme, jak Česká republika obchoduje hlavně s EU a jak dominantní roli v tomto obchodě sehrává náš největší soused – Německo.

   Pokud není slovo „podpora“ obchodu a cestovního ruchu pouze prázdnou frází, pak si musíme přiznat, že silniční síť směřující k tomuto přechodu s Německem je spíše legendární Solnou zlatou stezkou než moderní silnicí a dálnicí 3. tisíciletí.

   Zaznamenal jsem, že občané v Dasném nebo Češňovicích se již ozvali, ale co stovky kamiónů, které projíždí a zatěžují Volary, Lenoru, Husinec, Prachatice, ale i další obce?

   Nevím, kdy se dočkáme dobudování rychlostní silnice R4 z Nové Hospody až na hraniční přechod. Vím, že ta doba je strašně vzdálená. A do té doby nebude nic?

   Dopravní dostupnost Jižních Čech, jak ze zahraničí, tak z Prahy, je obecně mizerná. Je to špatné pro podnikání i cestovní ruch. Okres Prachatice, bohužel, v tomto ohledu stále zůstává chudou popelkou zapomenutou tam někde v šumavských hvozdech.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist