Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Živé vile nefandím, fandím životu - jde o zdraví

 PRACHATICE - 6. října 2016 - 8:26 - Uznávám, že funkcionalistická Kralova vila je architektonicky cenná a také si cením a uznávám úsilí mladých lidí v jejich odhodlání za její záchranu. Ale někdo by měl těmto mladým lidem objasnit ještě druhou stránku věci.

 Josef Malý, Prachatice  

    www.dre-kon.cz

   Zkuste se někdo zeptat lidí, kteří žijí v panelových domech v Nemocniční ulici, jak se jim tam žije. Kdy si nemohou na noc nechat otevřená okna z jednoho důvodu, že by se nevyspali. Od čtvrté hodiny raní je zde takový provoz, že se nedá spát. Nikdy v minulosti jsem nepředpokládal, že se něco takového v Prachaticích bude dít.

   Z toho plyne i další aspekt a to zdravotní. Nejen tento hluk, ale hlavně zplodiny z výfukových plynů, které už ohrožují všechny ve městě, jsou velmi nebezpečné.

   Někdo možná namítne, že dnešní auta, která mají moderní filtry, už tak nebezpečná nejsou. Opak je pravdou. Ani ten nejdokonalejší filtr nedokáže zachytit mikročástice, které pak my všichni vdechujeme a ty se pak velmi snadno dostávají každému až do krve a způsobují hlavně rakovinu.

   A nebezpečí pro žáky z Vodňanky, o tom už bylo napsáno asi dost v jiných příspěvcích. Já bych chtěl jenom dodat, že když tak někdy pozoruji ten raní provoz před osmou hodinou, kdy chodí žáci do školy, tak si říkám, že je jen otázkou času, kdy se tam stane nějaké neštěstí. Sice tam stojí policie, ale už tam nestojí, když jdou děti ze školy.

   Zeptá-li se mne někdo, zda jsem pro Živou vilu a nebo pro obchvat, tak je to to samé, jako by se mne zeptal zda jsem pro zachování této vily a nebo zdraví a životy lidí.

   Proto Živé vile nefandím, fandím životu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist