Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Dělejte prosím něco s vykládáním dětí u Zlaté stezky

 PRACHATICE - 8. září 2016 - 7:39 - Rád bych vyjádřil názor k doprovázení dětí (u někoho rychlo-vykládání dětí na přechodu) u školy ve Zlaté stezce.

 František Kuskoš, Prachatice   

    www.dre-kon.cz

   Pro ty, kteří tudy jezdí, nebo chodí každé ráno do práce, resp. kteří doprovázejí děti do ZŠ na Zlaté stezce, je toto známá situace. Každé ráno ve všední dny kolem 7:45 nastává dopravní chaos u přechodu pod ZŠ. Ať už maminky nebo tatínkové, kteří by rádi titul rodiče roku, zastavují přímo na zmiňovaném přechodu, občas i několik aut za sebou z obou směrů a nechávají své ratolesti vycházet z auta nejlépe ještě do strany protijedoucích vozidel a místo řádného rozloučení sedí nervózně za volantem a místo popřání hezkého dne ve škole podají batoh s učebnicemi.

   Zřejmě si již někdo stěžoval, neb občas se stane, že se u přechodu objeví policista. Ale jsme bohužel v Prachaticích, kde se každý zná s každým a pan policista R. stojí důležitě na své pozici a kývnutím hlavy zdraví rodiče, kteří právě "vykládají" děti na přechodu. Někteří rodiče, kteří místní policisty neznají, se zaleknou a popojedou radši o 10 metrů dál za přechod a tam vykonají svou potřebu.

   Rád bych přidal dva z mnohých velmi nebezpečných případů, které jsem sám viděl. První byl zrovna nedávno a možná proto jsem se rozhodl napsat tento příspěvek. Pan otec v úplně novém stříbrném mercedesu zastavil přímo na přechodu, ale ne nijak obyčejně jako ti ostatní. Vědom si šíře svého vozu zastavil téměř na prostředku silnice, protože co kdyby se stalo, že potomek, který právě vystupoval ze zadních dveří směrem k zábradlí by mohl otevřít víc než bych chtěl a mohl by mu nový stroj odřít. Samozřejmě jiný řidič, který také spěchal do práce ho začal na přechodu předjíždět. Přestože na přechodu mohli být děti, nebo rodiče s dětmi, kteří chodí do školy tak jak se má.

   A příklad druhý. Milující roztěkaná maminka zastavila těsně před přechodem, vyběhla otevřít dítku dveře za řidičem (své nechala otevřené), nechala synka vystoupit a stát na silnici a odběhla na sedadlo spolujezdce pro školní brašničku. Následovalo pár polibků před autem a návrat do auta. Při rozjedu maminka tak usilovně mávala na syna, který již byl na schodech, že se zapomněla dívat před sebe a téměř najela do skupinky lidí a děti právě přecházejících na přechodu. Naštěstí se nic nestalo.

   Rád bych poděkoval pozorným rodičům, kteří doprovázejí své radosti až do školy. A těm, kteří nechávají svá auta o ca 50 m dál na točně, nebo o 100 m dál na parkovišti (vím, že je to hrozně daleko) a doprovázejí své děti přes přechod, ukazují jím jak se rozhlédnout, kdy přejít a ukazují na ty "rodiče roku", že takto se to dělat nemá.

   A na konec bych rád poprosil místní policisty a pana starostu, udělejte s tím prosím něco. Dříve nebo později se tam něco stane. Odřené plechy a rozbitá auta se dají opravit. Ale kdo vám vrátí zdraví dětí?

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist