Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Proč jsem podal námitku k novému územnímu plánu?

 PRACHATICE - 4. srpna 2016 - 9:50 - Ve středu 3. srpna jsem podal námitku k územnímu plánu ve věci nesouhlasu s vypuštěním plochy K1 pro střelnici, která je v územním plánu zanesená jako místo, kam má být stávající střelnice přemístěna. A to nikoliv z mého přání, ale na základě opakovaných a platných usnesení předchozího zastupitelstva.

 Robert Zeman, zastupitel

    www.dre-kon.cz

   Sliby, které padaly před volbami, že se nalezne lepší místo pro přemístění střelnice, zůstaly po dvou letech úřadování tohoto vedení nenaplněny. Není nic, jen o poznání horší vztahy mezi mnohými lidmi.

   Přemístění střelnice do lesa za město je nejen dle mého názoru nejméně špatné řešení pro střelce, odbornou veřejnost, ale i nás občany žijící ve městě, lhostejno kde. A pokud k tomu nedojde, budou - mohou být přímo i nepřímo poškození mnozí občané a majitelé nemovitostí ve městě. A možné žaloby na město.

   Druhou stranou nechci ani o píď prodlužovat již tak dlouhý proces přípravy tohoto územního plánu. Proto se nebudu nijak odvolávat v případě, že i přes dle mého názoru pádné argumenty zastupitelstvo města vypustí plochu  K1 z územního plánu.

   Jsem jen jeden ze zastupitelů a za sebe jsem udělal na naší domácí úrovni vše, co je na jednu stranu nezbytné činit pro naplnění veřejného zájmu, na druhou stranu nechci, aby tato veřejná problematika byla vnímána jako nástroj k  něčemu osobnímu vůči těm, kteří vedou město, resp. rozhodnou o vypuštění plochy z územního plánu. Nemám to zapotřebí a nebudu se chovat podobně, jak v některých případech jedná a rozhoduje současná rada.

   Jsme každý (zastupitel) odpovědný se vším všudy a věřím, že i v této optice bude zastupitelstvo - jednotliví členové rozhodovat.

   Námitku naleznete zde (odkaz vede na stránky PRO Prachatice - poznámka redakce). Argumentaci pro přesunutí - prezentaci pro veřejné setkání, které jsme v minulosti svolal naleznete zde (odkaz vede na stránky PRO Prachatice - poznámka redakce).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist