Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Radní jednají slepě a nehledají řešení pro obě skupiny

 PRACHATICE - 15. července 2016 - 8:09 - Vážený pane Dudku, reaguji na Váš příspěvek publikovaný 12. července v rubrice názory PRACHATICKOnews.cz. Kralova vila (kterou nazýváte "domem u nádraží") patří mezi nejvýznamnější funkcionalistické památky jižních Čech.

 Barbora Staňková, Živá vila

    www.dre-kon.cz

   Potvrzuje to vyjádření velkého množství historiků umění a architektů a také zařazení do knihy Slavné vily Jihočeského kraje. Dovolím si tedy tvrdit, že v tomto případě jednají prachatičtí radní opravdu slepě a nemají žádnou snahu vyřešit situaci v zájmu obou skupin, i když by to – podle tvrzení dopravních projektantů – bylo možné. Proč radní nehledají alternativní řešení je mi záhadou.

   Netvrdím, že na radnici sedí kulturní nevzdělanci. Bohužel ale ani jeden ze členů rady nebo zastupitelstva nemá uměleckohistorické nebo architektonické vzdělání. Proto by měli být přinejmenším ochotní nechat si poradit od odborníků. A to nejen v případě Kralovy vily.

   Co se týče přeložky II/141 - myslím, že do doby našeho konání většina obyvatel Prachatic ani netušila, že by se měl nějaký "obchvat" stavět. A není ani divu. Projektu ze 70. let se totiž od roku 1996, kdy bylo vydáno územní rozhodnutí, nikdo nevěnoval. V současnosti tedy přeložka neodpovídá hygienickým, urbanistickým ani ekologickým normám.

   Tvrzení pana starosty Martina Malého o tom, že přeložka je v současnosti pro město prioritou, mi proto přijde poněkud zvláštní. Zvlášť s ohledem na postoj Jihočeského kraje, ze kterého nám ing. Milan Nebesář (vedoucí odboru kanceláře hejtmana) dokonce písemně sdělil, že se datum výstavby přeložky nedá stanovit ani přibližně. To všechno jsou indicie, které nasvědčují tomu, že se přeložka v příštích letech stavět nebude.

   A já se tedy ptám: proč by měla Kralova vila po tuto dobu chátrat? Nebylo by lepší, kdyby se o ni (zcela zdarma!) starala skupina dobrovolníků?

   Pokud byste měl zájem o veškeré informace o přeložce, které jsme získali za dobu našeho působení, ráda Vám je poskytnu. Stačí se ozvat na mail zivavila@centrum.cz.

   V blízké době navíc chystáme článek o nedostatcích zmiňované silnice, který si budete moci také přečíst na těchto stránkách.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist