Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Jde omezit tranzit nákladní dopravy u Vodňanky?

 PRACHATICE - 14. července 2016 - 8:48 - Již více než rok se vedou diskuse ohledně přeložky. Píší se petice pro podporu přeložky z důvodu zklidnění dopravy ve Vodňanské ulici. Vím, že se opakuji, ale dnes přidávám i fotografii.

 Robert Zeman, zastupitel  

    www.dre-kon.cz

   V obcích okolo Vídně, včetně hlavních a mezinárodních tahů, dokázali zakázat tranzit automobilů nad 3,5t. Administrativně tak zklidnit dopravu a vyvést náklaďáky pryč od škol a přechodů na kapacitní komunikace.

   Opakovaně jednoduchá otázka: Pokud něco takového jde u sousedů, nota bene při mnohem větším dopravním zatížení, proč by to nemělo být možné u nás?

   Zakázat průjezd dopravních prostředků nad 3,5t od Těšovic do Prachatic a nechat je jet po kapacitní cestě od Stopařky po obchvatu Vitějovic na přeložku navazující od bývalého Šumavanu směrem na Volary.

   Doprava by se zklidnila a dostala na úroveň místní, tak jak je tomu ve Zvolenské či jinde. A problém obchvatu by byl vyřešen v postatě zdarma a ihned.

   Co si přeji? Aby na tato slova reagovali veřejně vedení města i představitelé úřadů, které mají v pravomoci značení řešit. Když nic, alespoň se povede veřejná diskuse, která argumenty vyvrátí nebo potvrdí, že tato cesta řešení snížení zatížení Vodňaské ulice je tak jako v Rakousku realizovatelná.

   A my, představitelé veřejné správy - lhostejno zda politici nebo úředníci, budeme mít čisté svědomí, že jsme se snažili prověřit všechny relevantní cesty, jak řešit problematiku zklidnění dopravy v této části města co nejdříve a účinně i s ohledem na další parametry této kauzy.

   P.S.: Ostrůvky v křižovatkách nebo u vjezdů mají krásně osazené trvalkami - uděláme to samé - dole u Penny i jinde? Velmi se za to přimlouvám.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist