Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Uzavření Štěpánčina parku není od začátku správné

 PRACHATICE - 17. května 2016 - 9:14 - Starosta města pan Malý zdůvodnil uzavření parku doslova takto: "Zákaz vstupu se stanovuje z důvodu havarijního stavu některých stromů do odvolání."

 Jiří Včelák - arborista, člen spolku Pelyněk

    www.dre-kon.cz

   Dendrologický posudek pana Blahníka (jediný dokument, který měli zástupci města v té době v ruce) však i přes svou velmi nízkou odbornou úroveň stav ŽÁDNÉHO ze stromů za havarijní neoznačuje.

   To, že byly některé ze stromů navrženy k pokácení nikterak neznamená, že by měly zítra padnout. Navíc ani ŽÁDNÉ z následných odborných posouzení stromů v parku nezjistilo jediný, jehož stav by mohl být označen za havarijní.

   A JEN a POUZE v případě havarijního stavu dřeviny, kdy tato svým postavením bezprostředně ohrožuje majetek a zdraví osob, lze přistoupit k uzavření dopadové zóny stromu. Tou je většinou kruh o poloměru 1,5 násobku výšky stromu. (Vzato do důsledku, musela by dnešní páska být vedena i přes komunikaci vedoucí podél parku.)

   Ve svém důsledku tak ono zcela neoprávněné uzavření Štěpánčina parku naopak riziko pro chodce v jeho okolí ZVYŠUJE, protože páska je umístěna přes celou šíři chodníku v místech, kde chodec nemůže bezpečně přejít na druhou stranu...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist