Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Bude čas dokončit plány nebo jen vyvracet nesmysly?

 VIMPERK - 6. května 2016 - 14:28 - Nemám rád slovní tahanice v médiích, dlouhé výměny názorů, jejichž výsledkem je většinou ztráta času. V situaci, do které jsem se vlivem sprostých, lživých a podpásových útoků ve Vimperku v těchto dnech dostal, nemohu jinak. Dále je nechci snášet. Vážně škodí mě i celé rodině a musím tak své pravidlo porušit. Stále ale nechápu, proč si na mě někteří lidé vymýšlí tolik nesmyslů? Vadí jim, že úspěšně podnikám? Že mám partnerku či funkční rodinu? Chtějí za každou cenu získat křeslo místostarosty? Nevím!? Ale jiná možnost mě nenapadá.

 Jiří Cais, místostarosta Vimperka  

    www.dre-kon.cz

   Byl jsem určitou skupinou lidí obviněn, že porušuji pravidla, zákony, morálku. Nevím co ještě.

   Vše odstartovalo několik desítek metrů kabelů, nadzemního vedení, které má firma IT Profi natáhla mezi několika panelovými domy v ulici Mírová. V roce 2013 jsme byli upozorněni, že je to v rozporu s platnou legislativou. Ano byla to chyba, kterou jsme napravili. Ale jen na vysvětlenou, ve Vimperku funguje sedm firem, které se zabývají přenosem dat. Skoro každá tato firma používá nadzemní vedení, které natahuje mezi domy a stožáry. Však se po Vimperku rozhlédněte. Žádná z těch firem, ale na něj nemá a vlastně nepotřebuje povolení. To ale nikomu nevadí. Velký problém a nepředstavitelnou zvůli předvádí jen má firma.

   Na okraj, když jsme vedení zabezpečovali, tak jsme nevěděli, že je takové povolení potřeba. Tohle prosím neberte jako výmluvu, ale vše jsme napravili. Rozhodně nemyslím, že by se taková věc měla řešit na zastupitelstvu města. Nikoho jsme nepoškodili, nikomu jsme neublížili, nikoho neokradli. Také odmítám tvrzení, že moje firma má ve Vimperku na přenos dat monopol. Je to účelový nesmysl.

   V současné době máme na sídlišti Míru zhruba několik desítek klientů, další firma, jejíž jméno nechci zmiňovat má minimálně několik stovek klientů. Obecně patříme mezi menší firmy, do kterých se velmi snadno každý strefuje. Zaměstnáváme zde ale místní lidi, platíme daně, nakupujeme služby. To je ale asi málo a místní závistivci záměrně malou firmu očerňují. Snaží se z Vimperka lidi vyhánět.

   Na celé věci mě ani tak nemrzí ta hora nesmyslů a lidská zášť, mě nejvíce mrzí jedna věc. Podařilo se nám nastartovat zajímavé změny ve Vimperku. Stanovili si strategický plán rozvoje, řešíme koncepčně novou podobu sídliště, budoucí vzhled sportovišť, rekonstrukce ulic, úspěšně sháníme dotace...

   Já si teď kladu otázku, půjde toto dokončit ? Půjde tento strategický plán krok po kroku realizovat? Nebo budu odpovídat na osobní útoky a napadání? 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist