Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Proč neudělit výjimku v územním plánu i Kralově vile?

 PRACHATICE - 18. března 2016 - 8:32 - Vážený pane Ludvíku, (příspěvek reaguje na názor Luďka Ludvíka zde) všechna fakta a podstatné skutečnosti týkající se věci vily J. N. Krale v Nádražní ulici jsou obsaženy v otevřeném dopise radě města, který bude v nejbližších dnech zveřejněn. Proto považujeme za zbytečné se zde rozepisovat o vile či plánované dopravní přeložce č.II/141.

 Za spolek Živá vila, z.s., Kateřina Wagnerová a Barbora Staňková

    www.dre-kon.cz

   Rády bychom se ale vyjádřily k dikci Vašeho názoru. To, co Vy považujete za "soudnost a nadhled těch, kteří rozhodnou" (předpokládáme, že zde máte na mysli vedení města Prachatice, ačkoliv kulturní památky prohlašuje ministerstvo kultury), my mnohdy považujeme za aroganci a krátkozrakost.

   Nazývat fungující občanskou společnost "malicherností lokálních zájmů" patří, dle našeho názoru, do trochu jiné doby, protože nebýt této "malichernosti", pak bychom se pravděpodobně museli smířit s tím, že bychom byli nuceni žít v prostředí, o kterém by rozhodovali výhradně určití jedinci s jednostrannými názory.

   To, že skupina lidí jedná v souladu s občanskými právy a povinnostmi, by mělo být vnímáno jako přínos pro společnost a ne jako něco negativního a zbytečného.

   Také je nutné podotknout, že zájemci o koupi a rekonstrukci vily tu v minulosti byli. Město ale odmítlo stavbu prodat, protože je přes ni v územním plánu nakreslená zmiňovaná přeložka.

   Pro zajímavost - stejný záměr byl také s protější stavbou, tzv. “Barákem”. Tomu byla ale v územním plánu udělena výjimka, dům byl prodán a dnes je nově zrekonstruován. Město by tedy mělo měřit všem stejným metrem. Proč neudělit výjimku také Kralově vile?

   Pokud máte zájem o více informací ohledně vily J. N. Krale a problematiky dopravní přeložky II/141 v úseku Prachatice-Těšovice, budeme rádi, pokud se zúčastníte veřejné debaty, kterou plánujeme uskutečnit v nejbližších měsících. Její termín bude zveřejněn v médiích.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist