Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Jako dospívající tenisoví nadšenci jsme se dost nadřeli

 PRACHATICE - 24. února 2016 - 14:15 - Milá redakce, zcela náhodou mi dostala informace o osudu tenisu v Prachaticích do rukou, spíše do oka, po přečtení článků na internetu. Nestačila jsem žasnout a divit se, co je možné. Patřím k těm dříve narozeným a náhodou o historii tenisu v našem městě si ještě něco pamatuji.

 Mudr. Eva Diepoldová, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Již můj otec za První republiky s mojí maminkou a svými přáteli hrávali tenis v místě staré Sokolovny na 1-2 kurtech. Po odchodu z Prachatic po záboru, nevím, jak tenis zde pokračoval, ale po válce se naše rodina vrátila, a to jsem se už této sportovní činnosti věnovala i já, jako dítě školou povinné.

   Byla nás parta dospívajících nadšenců a, věřte mi nebo ne, dost jsme se u toho nadřeli, abychom si dali do pořádku kurty na Sokolovně. Velice nám v tom pomohl "bratr sokolník", tehdy správce staré sokolovny, která byla v havarijním stavu, a odkud pro nás vytahal potřebné nářadí jako válec, tenisové koště, různé hadice. My jsme pak upravovali kurty a když viděli naše úsilí rodiče, kteří pamatovali slávu těchto míst z radostnějšího období, přicházeli nám alespoň poradit.

   Kurty byly v té době pískové a teprve po několika letech, to už jsme byli Tatran, přivezli antuku. Čas běžel, my jsme pilně trénovali, ale na scénu přišla socialistická politika a nám vedení gymnázia tento kapitalistický sport zatrhl. My jsme ještě chvíli vzdorovali, ale čas nás odvál na různá studia mimo Prachatice, některé až za moře.

   Přesto to byly krásné časy a moc na ně ráda vzpomínám, i když z té původní party jsem zde byla jenom já. Později ještě do tenisového oddílu chodil hrát můj syn, ale také odešel na studia a tím to skončilo. Moc mě zaráží, že by se nenašlo řešení, aby tento krásný sport v našem městě pokračoval.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist