Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Konec tenisové školy v Prachaticích vyvolává smutek

 PRACHATICE - 17. února 2016 - 16:39 - Patřím k zakladatelům tenisového oddílu v Prachaticích, a tak je mi smutno, když čtu zprávu o konci tenisové školy.

 Vladimír Vácha, Vimperk

    www.dre-kon.cz

   Když jsme v roce 1969 zakládali tenisový oddíl, uměl tenis hrát prakticky jediný z nás - S. Žák. Bylo nám jasné, že pokud se chceme tenis trochu naučit, potřebujeme vidět hrát hráče, kteří to umějí. Proto jsme založili turnaj "Hraničáře", na který rádi jezdili hráči z celého kraje.

   Ten turnaj se dožil asi 20 ročníků, než si nové vedení oddílu řeklo - proč? Je s tím práce a nás to nezajímá. Když jsme se trochu naučili hrát, přišlo nám naprosto normální přihlásit se do krajských tenisových soutěží, a také bylo normální si říci - potřebujeme si vychovat náhradu za nás, děti, které budou za čas lepší než my. To je normální činnost tenisového oddílu.

   Staral jsem se o růst dětí – V. Hettnera, P. Kutláka, J. Rittera, J. Bárty, V. Váchové, M. Nerada, P. Špičky a řadu dalších. Získával jsem co nejvyšší trenérské vzdělání s jediným cílem. Dosáhnout s oddílem sportovní úspěchy. Oddíl se stal docela významným v rámci kraje. Tito hráči se v dospělosti věnovali povolání a na tenis jim už nezbýval čas. Jenže nebyl tu už nikdo další, kdo by se o růst jejich nástupců staral, a proto sportovní oddíl v pravém smyslu slova zanikl a pod jeho hlavičkou převládl zájem tenisových "strejců", kteří našli uspokojení v místní lize.

   Možná dovedu pochopit myšlení lidí, kterým je jedno, že sportovní oddíl neexistuje a brání se snaze jeho činnost obnovit, když říkají: Chcete si dělat tenisovou školu? Tak si ji dělejte jako podnikání. Ale moje odpověď je: Chcete si pinkat na tenisových kurtech? Tak si založte spolek, ale nepřekážejte těm, kteří chtějí sportovat a soutěžit, což by měla být náplň sportovního oddílu tenisu. Vy skutečně tenis neumíte a bráníte těm, kteří se ho chtějí naučit.

   Byl jsem šťastný, když jsem před časem slyšel od P. Kutláka a V. Hettnera slova "...vy jste nás tenis naučil a my to chceme svou tenisovou školou vrátit." To je ten nejhezčí výsledek, který jsem od svých žáků mohl čekat. A je pro mě nepochopitelné, jak se lidé, kteří se oddílu "zmocnili", k tenisu chovají.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist