Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Dopravní průzkum bude, ale bohužel ne komplexní

 PRACHATICE - 29. ledna 2016 - 9:14 - Na jednání zastupitelstva 20. ledna 2016 jsem za naše sdružení předkládal bod, ve kterém jsme chtěli, aby radnice zajistila komplexní dopravní průzkum v našem městě.

 Robert Zeman, zastupitel za PRO Prachatice  

    www.dre-kon.cz

   Proč komplexní? Abychom znali, kdy, kolik, jakou rychlostí a jaké typy aut jezdí v našem městě a to nejen po příjezdových komunikacích, ale i po městských páteřních komunikacích, do obchodních center, kolem škol a školek, na sídlištích a v místech, která jsou zastavěna rodinnými domy.

   Starosta M. Malý (hnutí NEZÁVISLÍ) však podal protinávrh, ve kterém komplexnost odmítl jako zbytečnou.

   Přestože jde o významné okleštění možnosti získat důležitá data pro nás všechny, pro rodiče, kteří chodí s dětmi do školek, jejichž děti chodí ráno do škol nebo pro seniory a další občany, kteří chodí po městě pěšky, hlasoval jsem pro tento návrh, aby alespoň něco z našeho podnětu bylo zrealizováno, protože jsem věděl, že za této situace náš návrh podporovaný KDU-ČSL a ODS z principu bez ohledu na komplexnost a důvody předkládání neprojde. Bohužel jsem se nemýlil.

   Martin Malý bohužel opět ukázal, že preferuje svou ješitnost bez ohledu na veřejné zájmy. Nejde také o peníze, protože vydat je jinde - třeba na nákup luxusní limuzíny především pro své potřeby, namísto obyčejných aut pro referenty, kteří nebudou moci brzy čím jezdit při výkonu svých povinností díky stárnoucímu vozovému parku města, mu společně se zastupiteli hnutí NEZÁVISLÍ a kolegy z ČSSD, někdy bez podpory zastupitelů hnutí ANO 2011 a často s podporou KSČM nečiní žádný problém.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist