Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Na Parkáně by to chtělo vyhlídku z hradeb pro turisty

 PRACHATICE - 3. listopadu 2015 - 8:42 - V Českém Krumlově se po projití zámkem otevře turisty ceněný průhled střílnami hradeb do údolí pod sebou. Na píseckém novém nábřeží slouží ke zdůraznění genia loci Starého mostu veřejně přístupná minirozhlednička.

 Luděk Ludvík, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Vstoupí turista u nás na Parkán a pohled z výše hradeb na pulzující moderní část města je mu odepřen. Napadlo mne v souvislosti s nově vytvořeným „koutkem oddechu“ za Vanesou - což přidat pár schůdků, plošinku – na vydlážděném plácku za záchodky - metr od vlastní hradby (aby nelákalo na zeď přelézat) vyhlídku dolů?

   Architekt by se s tím určitě nějak popral, možná je to hloupý nápad, třeba multifunkční pranýř, kovářská práce, v černi, mříže na oknech budovy vedle by ladily... neb z rarit živ je turismus...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist