Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Dočkáme se důstojné pietní síně? Bohužel ne...

 PRACHATICE - 16. června 2015 - 8:26 - Rada města ústy pana starosty Martina Malého na oficiálních stránkách Prachatic (zde) informovala, že budeme mít upravenou pietní síň.

 Robert Zeman, zastupitel

    www.dre-kon.cz

   Jistě pozitivní informace, alespoň na první pohled. Jak je patrné z textu i nákresů, co jsou k dispozici u zprávy, bude v podstatě pouze doplněno zdivo mezi pilíře překrytí před vstupem do pietní síně.

   Samotná síň zůstane v podstatě nezměněná ve své podobě, která ji byla přiřknuta v dobách docela dávných. Zasloužila by si logicky mnohem komplexnější přístup a to pro svou důležitost pro každého z nás. I proto jsme bod předkládali radě k takovému rozhodnutí (více zde) - bezúspěšně.

   A to je ta podstata, proč nejenom já osobně považuji takové rozhodnutí za nesprávné a nepochopitelné. Neproběhne žádná architektonická soutěž, žádné zapojení veřejnosti, žádná možnost využít talentu nadaných architektů zakomponovat do výrazně esteticky hodnotné lokality prvek, stavbu, která ji ještě více zkvalitní z pohledového i praktického hlediska.

   Argumentace o limitaci finančními prostředky města, která je uváděna v článku není na místě. V jiných případech se na ně nehledí (výměna povrchů funkčních chodníků, hokejbalový stadion, nákup nadstandardního automobilu pro městskou knihovnu, statisíce uvolněné na studie nových sjezdovek, příprava odhlučnění střelnice uprostřed rezidenční zóny za miliony korun z městského rozpočtu, byť existovalo řešení v podstatě bez nároku na veřejný rozpočet, ...)

   Všichni Prachatičané přišli tímto přístupem k rekonstrukci pietní síně na dlouhou dobu o šanci mít moderní, důstojnější a také estetičtější místo pro poslední rozloučení se svými blízkými. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist