Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Kujme pikle, pikle kujme, manipulujme, spekulujme…

 PRACHATICE - 4. května 2015 - 9:53 - Není příjemné, když veřejně známá osoba buď vysloveně lže nebo manipulativně používá fakta. Je úplně jedno, dokážete-li lži přesvědčivě vyvrátit, protože bývalý místostarosta a vedení prachatického Tepelného hospodářství buď předstírají, že neznají fakta nebo je znají a úmyslně vybírají pouze taková "fakta", která podporují jejich záměry a závěry.

 Jiří Hagara, jednatel firmy GanTop

    www.dre-kon.cz

   Podle mého názoru účelově překrucují fakta ve snaze ospravedlnit kroky jimi řízené městské organizace. Organizace, která by měla za naše peníze pracovat v náš prospěch, namísto toho vyhazuje obrovské veřejné prostředky na nesmysly a následně na jejich diletantskou obhajobu.

   V minulosti jsme se snažili výše uvedeným "odborníkům" vysvětlit, že srovnávají nesrovnatelné. Každý dům, dokonce každý byt, má svůj vlastní režim, zvyklosti a od toho odvozenou spotřebu tepla a teplé vody. Snažili jsme se, jak vidno, marně. Oni si pořád vedou svou. Účelově si vybírají pouze takové domy, které se jim pro jejich "srovnávání" hodí.

   Samozřejmě ani tentokrát do srovnávání nezahrnuly například městský dům č.p. 688, 689, jednoduše proto, že se jim to nehodí. V tabulce č. 2. náklady zmíněného domu uvádíme. Hned Vám bude jasné, proč se jim do jejich srovnávání nehodí.

   Chceme-li zjistit výši úspor konkrétního domu, potom musíme sledovat náklady toho domu před změnou dodavatele tepla a po ní. Jedině tak zjistíme, zda k úsporám došlo nebo ne. Je jasné, že pokud při stejné spotřebě, bude jednotková cena o sto korun nižší, dům ušetří sto korun za každý spotřebovaný gigajoul.

   Ze srovnávání na stránkách prachatického tepelného hospodářství lze učinit jediný závěr: RŮZNÉ DOMY MAJÍ RŮZNOU SPOTŘEBU TEPLA A TEPLÉ VODY!

   Pokud ovšem sestoupím na argumentační úroveň "odborníků" prachatického tepelného hospodářství a bývalého místostarosty, mohu z jejich čísel dojít k následujícímu závěru: Kdyby tyto domy odebíraly teplo od nás, ušetřily by k dnešnímu dni již statisíce korun.

   Tabulka č. 1

   Druhá tabulka porovnává podle „metodiky“ prachatického tepelného hospodářství městský dům č.p. 688, 689 na Nám. Přátelství a dům v SNP 565 – 567, s domem vytápěným tepelnými čerpadly. Domy mají 36 bytů. Privátní domy mají navíc jednu nebytovou jednotku.

   Tabulka č. 2

   P. S.: Z nezájmu prachatických občanů lze usuzovat, že dokud se budou lidem vracet nějaké přeplatky, bude jim úplně jedno jak drahé teplo a teplou vodu kupují. Skutečnost, že teplo v Prachaticích patří k nejdražším v republice, jak se zdá, nikomu nevadí.

   A tak platí, jako mourovatí... 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist