Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Mluvit o rizicích tepelné soustavy není poplachem

 PRACHATICE - 23. dubna 2015 - 9:14 - Vážená paní Forejtarová,
dovolím si jenom krátce doplnit Váš názor (zde).

 Robert Zeman, zastupitel

    www.dre-kon.cz

   Nemyslím si, že by byla poplašná zpráva, když otevřeně hovoříme o tom, jaký stav může v oblasti dodávek dálkového tepla v Prachaticích nastat, pokud dojde k dalšímu odchodu domů k jinému způsobu vytápění.

   Máte pravdu, že v mnohých městech se centrální soustavy tepla rozpadly a byly nahrazeny individuálně - s pozitivy i negativy odpovídající konkrétní situaci a lokalitě. Nejsem proti tepelným čerpadlům, ale tvrdím (nejenom logicky já), že nemohou být všude.

   Mnohé odpovědi - momenty k zamyšlení můžete třeba nalézt v rozhovoru s Miroslavem Fuchsem v Prachatickém deníku: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/rozpad-soustavy-by-nakonec-pocitili-vsichni-20150421.html

   Myslím, že data potvrzující, že bytové domy z Náměstí Přátelství s tepelnými čerpadly ani v loňském roce neměly nižší náklady na teplo a teplou užitkovou vodu oproti těm, co zásobuje centrální soustava, jsou minimálně k vážnému zamyšlení pro každého, kdo se o problematiku zajímá.

   Najdete je nejdéle v pátek 24. 4. 2015 na oficiálních stránkách Tepelného hospodářství Prachatice, s.r.o. www.thpt.cz společně s vyhodnocením dosud provedených kroků ze Strategie připravené v roce 2013.

   Jsem Vám samozřejmě k dispozici na osobní popovídání o problematice, budete-li Vy i kdokoliv jiný mít zájem se sejít.

   P.S.: Máte pravdu, jednatelem jsem byl asi 3 měsíce v roce 2002 a to v době, kdy odstoupil z této funkce pan V. Sedlecký a já v té době jako místostarosta překlenoval dobu, po kterou se hledal nový jednatel, aby firma řádně v mezičase fungovala.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist