Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Je lepší mlčet a udržovat občany v nevědomosti

 PRACHATICE - 21. dubna 2015 - 10:37 - Také sleduji výměnu názorů o teple. Pan Robert Zeman se ozval zřejmě proto, že ve společnosti Tepelné hospodářství Prachatice působil v roce 2002 jako jednatel (necelé tři měsíce v době, kdy se hledal nový jednatel - poznámka redakce). Ve společnosti, která byla zapsána 19. 12. 1994 a od té doby je výsledkem hospodaření jedna z nejdražších sazeb v ČR 784,- Kč/GJ v roce 2012!

 Alice Forejtarová, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   V ČR je 200 000 panelových domů, tj. 1,2 mil. bytů, které musí řešit stejné problémy např. neefektivního systému rozvodu tepla z centrálních tepláren, mírnou zimu, oslabení koruny, snížení spotřeby tepla po zateplení, odpojení zrušených firem jako papírny Loučovice atd. A přesto hospodaří lépe!

   Tepelné hospodářství nám za 40 bytů fakturuje průměrně 750.000,-Kč/rok. Cena tepla se určuje dvousložkově - tzn. 40% jsou fixní provozní náklady dodavatele tepla a 60% jsou variabilní náklady - tzn. skutečná spotřeba odběratelů.

   Tepelné hospodářství dodává teplo 3000 odběratelům. Do čeho se investovalo 20 let ? Do budovy Tepelného hospodářství, vozového parku, platů zaměstnanců, zateplení rozvodů nebo snad webových stránek, kde jsme se mohli dočíst tuto informaci?

   Sousedé se nemusí dohadovat, kdy zahájit nebo ukončit topnou sezónu, zda topit více či méně, kdo, kdy, jak a za jakou odměnu bude v domě oprávněn topit. Toto zajišťuje dodavatel, na kterého si pak lze u piva hezky zanadávat a mezi sousedy zůstává nadále pohoda! Jedno je jisté: certifikát CZECH Stability Award společnost Tepelné hospodářství v Prachaticích nezíská.

   Ohledně tepelných čerpadel je od pana Zemana velmi odvážné tvrdit, že nejsou pro občany přínosná. Ve Skandinávii fungují desítky let a výrobci čerpadel dosahují miliardové roční obraty. Ve výše zmiňovaných Loučovicích je používá celé sídliště pár let. Došlo k odpojení od centrální teplárny, včetně končících papíren a dodávky tepla se snížily z 300.000 GJ na 15.000 GJ a přesto teplárna funguje! Proč pan Zeman šíří poplašnou zprávu o rozpadu tepelné soustavy v Prachaticích?

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist