Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Opravdu sliby nic nestojí? O ceně tepla v Prachaticích 

 PRACHATICE - 19. března 2015 - 10:07 - Nestojí sliby skutečně nic?
Komunální politik za nic neručí, za nic nemůže, ale také, jak se zdá, ničemu nerozumí…

 Z redakční pošty: Jiří Hagara, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Tepelné hospodářství v Prachaticích s.r.o. (dále jen TH-PT) slíbilo svým odběratelům snížení ceny tepla z původních 784 Kč/GJ v roce 2013 na 638 Kč/GJ v roce 2016, čili o 146 Kč/GJ.

   Jak TH-PT uvádí na svých stránkách - http://www.thpt.cz/ - Investiční strategie podniku* - chtěli původně cenu snížit alespoň o 100 Kč/GJ. Když to nevyšlo, *tak od 1. dubna 2013 snížili cenu tepla alespoň o 45 Kč/GJ. To vypadalo nadějně a zdálo se, že odběratelé na původní slib, zlevnit skoro o "sto padesát korun", zapomenou. Nezapomněli. Ani nemohli. Protože výsledná cena tepla za rok 2014 vyletěla na neskutečných 772,11 Kč/GJ!
Takže sliby, ostatně jako vždy, splněny nebyly. Od r. 2010 již po šesté!

   Navzdory třicetimiliónové investici! Navzdory tomu, cituji* "že je zřejmé, kdo za provedená opatření odpovídá". Navzdory tomu, že, opět cituji*: "Strategie byla konzultována, schválena, a bude kontrolována vedením města tak, aby sliby nezůstaly pouze na papíře a výsledek pro obyvatele Prachatic byl zřejmý a zásadní, při zachování kvality života v našem městě," konec citátu.

   Výsledek známý je. Ale je to výsledek více než mizerný. Samozřejmě, že za to nikdo nemůže.

   Nikdo se nepřihlásil k osobní odpovědnosti. Všichni "odpovědní" měli šlechetné úmysly, ale "objektivní skutečnosti", jako na potvoru, byly proti. Vlastně se nic nestalo, vždyť to zaplatí odběratelé tepla. Nebudou mít levnější teplo, ani stejně drahé, ale dražší. O hodně dražší! Uplatněn je princip, čím víc šetříš, tím víc zaplatíš! A svede se to na "objektivní skutečnosti", na teplou zimu, na nepříznivé změny měnových kurzů, cen komodit atd., atd.

   Kdo je vlastně odpovědný za takové "hospodaření"? V první řadě vedení společnosti TH-PT, respektive její jednatel. Nad ním je ovšem "představenstvo společnosti", které tvoří Rada města Prachatice, protože tato společnost s ručením omezeným je stoprocentně vlastněná městem. Rada tuto investici (instalaci kogeneračních jednotek) schválila, zastupitelstvo také.

   Rada města Prachatice pracovala v té době v tomto složení: Ing. Martin Malý, Mgr. Růžena Štemberková, Bc. Andrea Tajanovská, Mgr. Hana Mrázová, DiS. Ing. Bc. Robert Zeman, Kamil Štěpán a Alexandr Zikmund.

   Přihlásí se aspoň někdo z radních k odpovědnosti za vyhozených 30 miliónů korun?

   Dočkáme se někdy v Prachaticích slibované ceny tepla 638 Kč/GJ ?

   P.S.: Pravda, je tady ještě nepatrná naděje, že do konce roku 2015 se TH-PT pochlapí a přece jen sníží cenu tepla na strategicky plánovaných 638 Kč/GJ do začátku roku 2016. V takovém případě se všem výše zmíněným velmi rád omluvím.

Poznámka: * citace jsou převzaty z Investiční strategie podniku TH-PT, vyvěšené na jejich stránkách.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist