Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Proč mají kvůli podnikateli trpět lidé z bytových domů

 PRACHATICE - 23. února 2015 - 10:42 - Navazuji na názor z minulého pondělí, který se týkal dostavby pneuservisu Vachtfaitl v Pivovarské ulici.

 Věra Míšková, Prachatice 

    www.dre-kon.cz

   Pokud se prodej městské zeleně stal v Prachaticích normální skutečností, chceme si v naší lokalitě také koupit „svá“ parkoviště a samozřejmě také pomník naší staré lípy, kde si hodláme založit aspoň trochu jiné zeleně. Proč jí pan Vachtfaitl rozebírá, bude tam snad také parkovat i když má koupeno o kus dál? Věříme, že páni radní nám dají výhodnou cenu a postarají se, aby se nedělo bezpráví. Vždyť proto dostali ve volbách důvěru! 

   Založit své podnikání na omezování práv ostatních, kteří jsou ve většině, je velmi mírně řečeno nedemokratické. Za ta léta, co se tady tak děje, už to musel pan Vachtfeitl jistě pochopit, protože se tomuto nerozumnému rozhodnutí celou dobu uhýbáme a bráníme. Ve městě, kde bohatý podnikatel má jiná práva než „normální“ občan, je něco nezdravého a kdo pro toto řešení v zastupitelstvu zvedl ruku, si může každý občan na radnici zjistit, jsou to listiny veřejně přístupné.

    Chceme věřit, že zde už konečně zvítězí zdravý rozum a že projekt, dle kterého zde, v relaxační zóně, má vzniknout další ohavná betonová krychle s plechovou střechou nebude realizován a úspěšný podnikatel se přesune do lokalit k tomu určených a nebo si své dílny postaví před vlastním domem. My tady živoříme už dlouho, a věřte, že ve městě, kde se životní prostředí řeší motorovými pilami a bagry, se už skoro jinak žít nedá. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist